Hut 8 ma już ponad 5 tys. bitcoinów

13 grudnia 2021

W publikacji wyników za trzeci kwartał 2021 r. kanadyjska firma wydobywająca kryptowaluty Hut8 ogłosiła, że przekroczył cel wyznaczony na cały rok.

W ciągu kwartału Hut 8 wygenerował 50,34 mln CAD (wartość około 40 mln USD) przychodu i 23,37 mln CAD (około 18,57 mln USD) dochodu netto, co oznacza wzrost z 5,75 mln CAD przychodów (około 4,57 mln USD) i stratę 0,90 mln CAD (lub 750 000 USD) w kwartale poprzedniego roku. Firma posiada sporą flotę układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC), maszyn używanych do wydobywania bitcoinów. Ponadto wdraża procesory graficzne NVIDIA do wydobywania Ethereum (ETH).

Całkowity współczynnik haszowania firmy (łącznie wydobycie Bitcoina i Ethereum), czyli liczba prób na sekundę potrzebna do uzyskania rozwiązania matematycznego do wydobycia nowego bloku na blockchainie typu proof-of-work, wynosi 1,7 eksahashów na sekundę (1,710). ^ 18 skrótów/s, EH/s). W kontekście, całkowity współczynnik haszowania całej sieci Bitcoin wynosi 162 EH/s. Jeśli chodzi o Ethereum, liczba ta wynosi 817,06 terahaszy na sekundę (817,0610^12 haszy/s, TH/s), zgodnie z danymi dostarczonymi przez 2Miners.com. Zakontraktowana przez firmę moc wydobywcza dla Ethereum wynosi 1,6 TH/s.

Hut 8 przyjmuje strategię HODL, jeśli chodzi o wydobywanie Bitcoinów; oznacza to, że w większości przypadków nie dąży do ich sprzedaży. Firma pożycza również swoje BTC na plony rolne i twierdzi, że wydobywa blisko 20 BTC dziennie.

Hut 8 działa w kanadyjskiej prowincji Alberta i w przyszłości planuje ekspansję do Ontario. W swojej działalności wydobywczej przedsiębiorstwo wykorzystuje mieszankę gazu ziemnego, wiatru i zielonej energii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0