Mercado Bitcoin planuje utworzenie tokenów energii odnawialnej

10 listopada 2021

Największa giełda kryptowalut w Ameryce Łacińskiej zamierza uruchomić dwa oddzielne tokeny zachęcające do korzystania z energii odnawialnej.

Jak informuje agencja Reuters, brazylijska giełda kryptowalut Mercado Bitcoin poinformowała, że ​​podpisała umowę z Comerc, jednym z głównych dostawców energii detalicznej w Brazylii, w celu opracowania tokenów energii odnawialnej.

Mercado Bitcoin i Comerc dążą do wdrożenia dwóch rodzajów tokenów. Pierwszy, który ma zostać uruchomiony w 2022 r., będzie powiązany z programem cashback na wytwarzanie energii słonecznej. Obecnie klienci Comerc otrzymują od 15% do 20% wartości rachunków za energię elektryczną w formie zwrotu gotówki, jeśli zdecydują się na przejście na energię słoneczną. Drugi token będzie powiązany z certyfikatami dokumentującymi zużycie energii ze źródeł odnawialnych.

W oświadczeniu dla agencji Reuters Matheus Nogueira, dyrektor generalny Nori, firmy zajmującej się dystrybucją energii dla Comerc, powiedział: – Token można traktować jak każdą inną walutę, ale ma to dodatkową zaletę, jest to token reprezentujący generację odnawialną. – Po pierwsze, dekarbonizacja, zachęcanie do czystej energii; drugi to decentralizacja, nasze zakłady oparte są na generacji rozproszonej… i wreszcie cyfryzacja – dodał przedstawiciel firmy Comerc.

Mercado Bitcoin jest uznawane za największą giełdę kryptowalutową w Ameryce Łacińskiej, z ponad trzema milionami klientów. Na platformie odbywają się transakcje z bitcoin, Ether (Ethereum), XRP (Ripple), Bitcoin Cash, Litecoin i innymi kryptoaktywami. Mercado Bitcoin jest pierwszą firmą, która przeprowadza transakcje bitcoin w Ameryce Łacińskiej i udostępnia bitomaty do wypłat kryptowalut w Brazylii. Firma działa również jako źródło informacji o notowaniach kryptowalut Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ether (Ethereum) i XRP (Ripple) dla platform finansowych, takich jak Broadcast z Agência Estado, Economática, CMA i Comdinheiro. Na początku 2021 roku Mercado Bitcoin przyciągnął 200 milionów dolarów inwestycji od japońskiego międzynarodowego konglomeratu Softbank. Giełda od stycznia 2021 r. przetworzyła równowartość ponad 5 miliardów dolarów w transakcjach kryptograficznych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0