BitGo pozwie Galaxy Digital o 100 milionów dolarów

19 sierpnia 2022

Depozytariusz aktywów cyfrowych zamierza ubiegać się o ponad 100 milionów dolarów odszkodowania od Galaxy Digital ze względu na jej rezygnację z planowanego przejęcia.

W opublikowanym komunikacie BitGo określiło działania Galaxy jako niewłaściwe, twierdząc, że doszło do naruszenia umowy w celu porzucenia porozumienia o przejęciu opiekuna aktywów cyfrowych. BitGo zatrudniło już firmę prawniczą Quinn Emanuel, aby przeprowadzić działania prawne przeciwko Galaxy.

Według Galaxy Digital, BitGo nie dostarczyło zbadanych sprawozdań finansowych za rok 2021 do 31 lipca 2022 roku jako część umowy przejęcia. – Próba Mike’a Novogratza i Galaxy Digital, aby zrzucić winę za rozwiązanie umowy na BitGo jest absurdalna. Albo Galaxy jest winna BitGo opłatę za rozwiązanie umowy w wysokości 100 milionów dolarów zgodnie z obietnicą, albo działała w złej wierze i grozi jej odszkodowanie w takiej wysokości lub większe – powiedział przedtawiciel firmy.

Galaxy Digital ogłosiło swój zamiar przejęcia BitGo w maju 2021 roku w ramach planów wejścia na giełdę w Stanach Zjednoczonych. Po opóźnieniu pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku, podczas którego dyrektor generalny Galaxy Mike Novogratz powiedział, że firma „dostosowała nieco transakcję”, spodziewano się, że przejęcie przejdzie między drugim a czwartym kwartałem 2022 roku.

– Uważamy, że roszczenia BitGo są bezpodstawne i będziemy się energicznie bronić – powiedział rzecznik Galaxy Digital. – BitGo nie dostarczyło pewnych sprawozdań finansowych BitGo potrzebnych Galaxy do jego złożenia w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Zarząd Galaxy podjął następnie decyzję o skorzystaniu z umownego prawa do wypowiedzenia umowy – dodał.

Nie jest jasne, czy ostatnie spowolnienie rynku było czynnikiem potencjalnego upadku transakcji. Galaxy Digital zapewniało, że planuje zapłacić około 1,2 miliarda dolarów w akcjach i gotówce w 2021 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0