Bank Rezerw Australii zbada przypadki użycia CBDC

Projekt pilotażowy potrwa rok, a wyniki raportu zostaną opublikowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W ramach projektu bank centralny Australii będzie współpracował ze Spółdzielczym Centrum Badawczym Finansów Cyfrowych (Digital Finance Cooperative Research Centre, DFCRC). Jak napisano w komunikacie, wspólny projekt skupi się na innowacyjnych przypadkach użycia i modelach biznesowych, które mogłyby być wspierane przez emisję CBDC. W trakcie projektu ocenione zostaną również względy technologiczne, prawne i regulacyjne.

Pilotaż potrwa około roku i przyjmie formę CBDC działającego w wyodrębnionym środowisku. Zainteresowane podmioty działające w branży zostaną poproszone o opracowanie konkretnych przypadków użycia, które następnie zostaną ocenione przez Bank i DFCRC.

Bank Rezerw zamierza opublikować dokument zawierający dalsze szczegóły dotyczące projektu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. – Ten projekt jest ważnym kolejnym krokiem w naszych badaniach nad CBDC. Z niecierpliwością czekamy na zaangażowanie szerokiego grona uczestników branży, aby lepiej zrozumieć potencjalne korzyści, jakie CBDC mogłoby przynieść Australii – powiedziała Michele Bullock, zastępca gubernatora Banku Rezerw.

DFCRC to program badawczy o wartości 180 milionów dolarów finansowany przez partnerów branżowych, uniwersytety i rząd australijski, którego celem jest połączenie zainteresowanych stron z branży finansowej, środowisk akademickich i sektorów regulacyjnych w celu opracowania możliwości wynikających z kolejnej transformacji rynków finansowych. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0