Bank Rezerw Australii zbada przypadki użycia CBDC

18 sierpnia 2022

Projekt pilotażowy potrwa rok, a wyniki raportu zostaną opublikowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W ramach projektu bank centralny Australii będzie współpracował ze Spółdzielczym Centrum Badawczym Finansów Cyfrowych (Digital Finance Cooperative Research Centre, DFCRC). Jak napisano w komunikacie, wspólny projekt skupi się na innowacyjnych przypadkach użycia i modelach biznesowych, które mogłyby być wspierane przez emisję CBDC. W trakcie projektu ocenione zostaną również względy technologiczne, prawne i regulacyjne.

Pilotaż potrwa około roku i przyjmie formę CBDC działającego w wyodrębnionym środowisku. Zainteresowane podmioty działające w branży zostaną poproszone o opracowanie konkretnych przypadków użycia, które następnie zostaną ocenione przez Bank i DFCRC.

Bank Rezerw zamierza opublikować dokument zawierający dalsze szczegóły dotyczące projektu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. – Ten projekt jest ważnym kolejnym krokiem w naszych badaniach nad CBDC. Z niecierpliwością czekamy na zaangażowanie szerokiego grona uczestników branży, aby lepiej zrozumieć potencjalne korzyści, jakie CBDC mogłoby przynieść Australii – powiedziała Michele Bullock, zastępca gubernatora Banku Rezerw.

DFCRC to program badawczy o wartości 180 milionów dolarów finansowany przez partnerów branżowych, uniwersytety i rząd australijski, którego celem jest połączenie zainteresowanych stron z branży finansowej, środowisk akademickich i sektorów regulacyjnych w celu opracowania możliwości wynikających z kolejnej transformacji rynków finansowych. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0