Bithumb uruchomi rynek NFT

18 stycznia 2022

Południowokoreańska giełda kryptowalutowa opracowuje rynek NFT. Według niepotwierdzonych infomacji pomaga jej w tym LG CNS, spółka zależna LG Corporation.

Dyrektor generalny Bithumb, Heo Baek-young, potwierdził, że giełda rozwija obecnie giełdę non-fungible token (NFT), która pomogłaby jej pozostać konkurencyjną wobec Korbit i Upbit, dwóch innych krajowych koreańskich giełd. – Rynek NFT będzie ważny w promowaniu treści opartych na blockchainie, które staną się siłą napędową w przyszłości – powiedział Heo.

Póki co nie wiadomo jaka firma stworzy treści w formie NFT dla Bithumb. Według informacji podanych przez niektóre media z Korei Południowej rynek NFT jest opracowywany we współpracy z gigantem technologicznym LG CNS. Jednakże Heo w udzielonym 17 stycznia 2022 r. wywiadzie powiedział, że „nie można potwierdzić, czy jest to LG CNS i czy to tylko oni, czy może grupa firm”.

Uruchomienie rynku NFT pomogłoby Bithumb zostać konkurencyjnym podmiotem. Bithumb zajmuje obecnie drugie miejsce wśród koreańskich giełd pod względem wolumenu obrotów. Jest jednak daleko w tyle za Upbit, który może pochwalić się 1,7 miliardami dolarów w 24-godzinnym wolumenie handlu w porównaniu do 730 milionów dolarów Bithumb.

Upbit uruchomił swój własny rynek NFT w listopadzie 2021 r. Co ciekawe, był wówczas w stanie zabezpieczyć kilka grup K-pop, w tym BTS, aby zgodzić się na zobowiązanie do wyłącznej zawartości NFT.

Giełda kryptowalut Korbit, która jest własnością giganta gier Nexon, była pierwszą giełdą w Korei Południowej, która uruchomiła rynek NFT w czerwcu 2021 roku. Korbit jest czwartą co do wielkości giełdą kryptowalutową w Korei z około 7 milionami dolarów w 24-godzinnym wolumenie obrotu.

Podczas gdy globalni traderzy NFT mają tendencję do wybijania i handlu on-chain na OpenSea, koreańscy traderzy zazwyczaj pozostają na scentralizowanych platformach. Pomimo tego, że blockchain Klaytn został opracowany w Korei Południowej i jest jedną z trzech platform z natywnym wsparciem dla OpenSea, jego wolumen obrotu pozostaje w tyle za rynkami opartymi na Polygon i Ethereum.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0