Nowy szef ds. płatności kryptowalutowych w Google Pay

20 stycznia 2022

Google zatrudniło Arnolda Goldberga, byłego dyrektora PayPal, aby wzmocnić Google Pay w przestrzeni kryptowalut.

Arnold Goldberg otrzymał zadanie prowadzenia działu płatności Google. Ma zająć się szerokim obszarem działalności przedsiębiorstwa, jakim są usługi finansowe, w tym również kryptowaluty.

– Kryptowaluty to coś, na co zwracamy dużą uwagę. Jak ewoluuje popyt użytkowników i popyt kupców, będziemy ewoluować wraz z nim – powiedział agencji Bloomberg Bill Ready, prezes Google’a ds. handlu.

Google Pay to system płatności online opracowany przez Google, w celu umożliwienia dokonywania zakupów w aplikacji, online i zbliżeniowo z użyciem urządzeń mobilnych, w tym telefonów z systemem Android, tabletów i zegarków.

W najbliższym czasie Google zamierza skupić się bardziej na byciu „kompleksowym portfelem cyfrowym”, który obejmuje bilety cyfrowe, przepustki lotnicze i paszporty szczepionkowe.

Google od pewnego czasu coraz bardziej zagłębia się w przestrzeni kryptowalutowej. Tylko w 2021 roku firma nawiązała współpracę z kilkoma firmami kryptowalutowymi. Ready zapowiedział również, że firma planuje nawiązywać jeszcze więcej partnerstw z firmami z branży kryptowalutowej.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku Google Pay poinformowało o nawiązaniu współpracy z globalną giełdą kryptowalut Gemini. Partnerstwo pozwoliło użytkownikom Gemini na zakup Bitcoina za pośrednictwem Google Pay przy użyciu waluty fiat na karcie debetowej lub kredytowej. W czerwcu 2021 r. gigant technologiczny współpracował również z Coinbase, umożliwiając klientom giełdy płacenie za towary i usługi za pośrednictwem Google Pay przy użyciu karty Coinbase. Użytkownicy mogli także uzyskać rabaty kryptowalutowe za swoje zakupy w wysokości do 4 proc.

W październiku 2021 r. partnerstwo między giełdą kryptowalut Bakkt i Google pozwoliło klientom giełdy na zakup towarów i usług przy użyciu wybranych kryptowalut za pośrednictwem portfela Google Pay.

Google Pay zadebiutowało w 2015 roku. Reorganizacja usługi miała miejsce w 2020 roku i przekształciła platformę w centrum, gdzie klienci mogli śledzić swoje wydatki i polować na cenowe okazje.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0