Bitmain Technologies ukarane za naruszenia podatkowe w Chinach

8 maja 2023

Firma nie zapłaciła podatków od dochodów osobistych zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi administracji poboru podatków.

Bitmain Technologies ukarane za naruszenia podatkowe w Chinach

Firma nie zapłaciła podatków od dochodów osobistych zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi administracji poboru podatków.

Karę podatkową na przedsiębiorstwo nałożyło miejskie biuro Państwowej Administracji Podatkowej. Urząd ukarał Bitmaina grzywną w wysokości około 25 milionów juanów chińskich (3,7 miliona dolarów). Wiadomo już, że firma nie płaciła podatków dochodowych od osób fizycznych zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi administracji poboru podatków. Chodzi przede wszystkim o naruszenia związane z podatkami od dochodów z pensji pracowników Bitmain, premii, dywidend z pracy, dodatków i innych.

Jak wynika z opublikowanego komunikatu, inspektorzy podatkowi dostarczyli zawiadomienie o niektórych naruszeniach podatkowych do Bitmain w sierpniu 2022 roku. Do tej pory pekińska jednostka Bitmain nie zapłaciła podatku dochodowego od osób fizycznych w łącznej wysokości 16,6 miliona juanów, czyli 2,4 miliona dolarów.

Założona w 2013 roku firma Bitmain jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się wydobywaniem kryptowalut, szeroko znanym z produkcji sprzętu i rozwiązań specyficznych dla górnictwa kryptowalutowego. Firma została zmuszona do wstrzymania swojej działalności w Chinach w październiku 2021 r. w odpowiedzi na blankietowy zakaz kryptowalut nałożony przez chiński rząd we wrześniu 2021 r.

Pomimo niepewności regulacyjnej i dużego rynku kryptowalutowego niedźwiedzia w 2022 roku, Bitmain nadal odnotowuje sukcesy. W grudniu 2022 roku należące do firmy narzędzie o nazwie Antminer wyprzedało się w mniej niż minutę. Z kolei we wrześniu 2022 roku założyciel Bitmain Jihan Wu założył fundusz o wartości 250 milionów dolarów, aby wesprzeć przemysł górniczy dotknięty przedłużającą się zimą kryptowalutową. Po opuszczeniu Bitmain w 2021 roku, Wu założył Bitdeer, nową firmę zajmującą się wydobywaniem kryptowalut, będącą spin-offem Bitmain.

Bitmain Technologies jest prywatną firmą z siedzibą w Pekinie w Chinach, która projektuje układy scalone specyficzne dla aplikacji (ASIC) do wydobywania bitcoinów. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Micree Zhan i Jihan Wu w 2013 roku. Przed założeniem Bitmain, Zhan prowadził DivaIP, startup, który pozwalał użytkownikom na strumieniowe przesyłanie telewizji na ekran komputera za pośrednictwem dekodera, a Wu był analitykiem finansowym i menedżerem funduszy private equity.

Przedsiębiorstwo do 2018 roku stał się największym na świecie projektantem układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC) do wydobywania bitcoinów. Firma obsługuje również BTC.com i Antpool, historycznie dwa największe pule wydobywcze dla bitcoinów. W dążeniu do zwiększenia cen Bitcoin Cash (BCH), Antpool „spalił” 12% wydobytych BCH, wysyłając je na nieodzyskiwalne adresy. Bitmain był podobno rentowny na początku 2018 r., z zyskiem netto w wysokości 742,7 mln USD w pierwszej połowie 2018 r., i ujemnymi przepływami pieniężnymi z działalności operacyjnej. TechCrunch poinformował, że niesprzedane zapasy balonowe wzrosły do miliarda dolarów w drugim kwartale 2018 r. Pierwszym produktem Bitmaina był Antminer S1, który jest górnikiem ASIC Bitcoin wykonującym 180 GH/s przy zużyciu 80-200 watów mocy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0