Bitmain Technologies ukarane za naruszenia podatkowe w Chinach

Firma nie zapłaciła podatków od dochodów osobistych zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi administracji poboru podatków.

Bitmain Technologies ukarane za naruszenia podatkowe w Chinach

Firma nie zapłaciła podatków od dochodów osobistych zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi administracji poboru podatków.

Karę podatkową na przedsiębiorstwo nałożyło miejskie biuro Państwowej Administracji Podatkowej. Urząd ukarał Bitmaina grzywną w wysokości około 25 milionów juanów chińskich (3,7 miliona dolarów). Wiadomo już, że firma nie płaciła podatków dochodowych od osób fizycznych zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi administracji poboru podatków. Chodzi przede wszystkim o naruszenia związane z podatkami od dochodów z pensji pracowników Bitmain, premii, dywidend z pracy, dodatków i innych.

Jak wynika z opublikowanego komunikatu, inspektorzy podatkowi dostarczyli zawiadomienie o niektórych naruszeniach podatkowych do Bitmain w sierpniu 2022 roku. Do tej pory pekińska jednostka Bitmain nie zapłaciła podatku dochodowego od osób fizycznych w łącznej wysokości 16,6 miliona juanów, czyli 2,4 miliona dolarów.

Założona w 2013 roku firma Bitmain jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się wydobywaniem kryptowalut, szeroko znanym z produkcji sprzętu i rozwiązań specyficznych dla górnictwa kryptowalutowego. Firma została zmuszona do wstrzymania swojej działalności w Chinach w październiku 2021 r. w odpowiedzi na blankietowy zakaz kryptowalut nałożony przez chiński rząd we wrześniu 2021 r.

Pomimo niepewności regulacyjnej i dużego rynku kryptowalutowego niedźwiedzia w 2022 roku, Bitmain nadal odnotowuje sukcesy. W grudniu 2022 roku należące do firmy narzędzie o nazwie Antminer wyprzedało się w mniej niż minutę. Z kolei we wrześniu 2022 roku założyciel Bitmain Jihan Wu założył fundusz o wartości 250 milionów dolarów, aby wesprzeć przemysł górniczy dotknięty przedłużającą się zimą kryptowalutową. Po opuszczeniu Bitmain w 2021 roku, Wu założył Bitdeer, nową firmę zajmującą się wydobywaniem kryptowalut, będącą spin-offem Bitmain.

Bitmain Technologies jest prywatną firmą z siedzibą w Pekinie w Chinach, która projektuje układy scalone specyficzne dla aplikacji (ASIC) do wydobywania bitcoinów. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Micree Zhan i Jihan Wu w 2013 roku. Przed założeniem Bitmain, Zhan prowadził DivaIP, startup, który pozwalał użytkownikom na strumieniowe przesyłanie telewizji na ekran komputera za pośrednictwem dekodera, a Wu był analitykiem finansowym i menedżerem funduszy private equity.

Przedsiębiorstwo do 2018 roku stał się największym na świecie projektantem układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC) do wydobywania bitcoinów. Firma obsługuje również BTC.com i Antpool, historycznie dwa największe pule wydobywcze dla bitcoinów. W dążeniu do zwiększenia cen Bitcoin Cash (BCH), Antpool „spalił” 12% wydobytych BCH, wysyłając je na nieodzyskiwalne adresy. Bitmain był podobno rentowny na początku 2018 r., z zyskiem netto w wysokości 742,7 mln USD w pierwszej połowie 2018 r., i ujemnymi przepływami pieniężnymi z działalności operacyjnej. TechCrunch poinformował, że niesprzedane zapasy balonowe wzrosły do miliarda dolarów w drugim kwartale 2018 r. Pierwszym produktem Bitmaina był Antminer S1, który jest górnikiem ASIC Bitcoin wykonującym 180 GH/s przy zużyciu 80-200 watów mocy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0