Bitmain tworzy spółkę joint venture z Merkle Standard

11 lutego 2022

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Pekinie nawiązało współpracę z Merkle Standard, amerykańską firmą wydobywającą Bitcoin, która wniesie do spółki wkład w postaci inwestycji kapitałowych oraz know-how.

W ramach joint venture, Bitmain przyczyni się do rozwoju do 500 MW czystej cyfrowej infrastruktury górniczej w zasilanych wodą obiektach Merkle Standard we wschodnim Waszyngtonie.

Bitmain jest nazwą domową w ekosystemie Bitcoin, znaną z marki Antminer, nazwy stojącej za popularnymi górnikami Bitcoin ASIC S9 i S19. Merkle Standard uchodzi zaś za świadomego pod względem emisji dwutlenku węgla górnika BTC, który do końca 2022 r. ma stać się podmiotem ujemnym węglowo. Dzięki temu przedsięwzięciu Merkle Standard zainstaluje do 150 tys. maszyn górniczych Bitmain.

– Partnerstwo z Bitmain pozwoli na realizację naszego planu rozwoju budowy jednej z największych w Ameryce Północnej zrównoważonych platform wydobywczych aktywów cyfrowych – mówi Ruslan Zinurov, dyrektor generalny Merkle Standard. Z kolei Josh Zappala, główny strateg firmy, zwraca uwagę na korzyści, jakie wydobycie BTC przynosi tkance społecznej lokalnych społeczności. Szacuje się, że współpraca z Bitmain pozwoli stworzyć od 35 do 50 pełnoetatowych miejsc pracy, jednocześnie wspierając lokalny biznes. – Ze względu na elastyczną charakterystykę obciążenia mocy centrum danych, nadajemy się do bycia idealnym konsumentem energii dla naszych dostawców energii i z niecierpliwością czekamy na dodatkowe wsparcie dla społeczności – dodał.

Zgodnie z komunikatem prasowym, rozwój centrów danych wszedł w pierwszą fazę produkcji na statku macierzystym Merkle Standard we wschodnim Waszyngtonie. Obiekt o mocy 225 MW w dłuższej perspektywie ma rozrosnąć się do 500 MW. Nowy sprzęt, w tym koparki Bitmain S19J Pro, S19 XP i S19+ hydro, zostanie uruchomiony we wschodnim Waszyngtonie, choć – jak podkreślono – Merkle Standard skłania się ku ekspansji w różnych lokalizacjach. W informacji prasowej zaznaczono również, że joint venture powstało po to, by „osiągnąć wiodącą w branży wydajność energetyczną”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0