DBS Bank pracuje nad rozszerzeniem giełdy kryptowalut

14 lutego 2022

Największy bank w Singapurze pracuje nad rozszerzeniem swojej giełdy kryptowalut poza swoją obecną bazę inwestorów klientów instytucjonalnych.

Dyrektor generalny DBS Bank, Piyush Gupta, poinformował, że w najbliższym czasie firma skupi się na działaniach mających na celu dalsze skalowanie swoich operacji wymiany kryptowalut w 2022 r. Gupta nie odpowiedział na pytanie czy bank ma mapę drogową dotyczącą rozwijania handlu aktywami cyfrowymi dla inwestorów detalicznych. Wiadomo jednak, że podmiot zainicjował prace w celu rozszerzenia swojej obecnej bazy inwestorów.

Według Gupty, DBS Bank spodziewa się znacznie zwiększyć swoją platformę handlu kryptowalutami w pierwszej połowie lub pierwszych trzech kwartałach tego roku. Bank planuje w szczególności „uczynić dostęp do aktywów cyfrowych o wiele wygodniejszym”, umożliwiając natychmiastowe depozyty i transakcje online, nie polegając w dużym stopniu na pośrednikach bankowych.

– To prawda, nasi klienci mają dostęp do platformy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale w dalszym ciągu muszą oni dzwonić i rozmawiać z bankierami. Tak więc najważniejsze jest, by wszystko było online, samoobsługowe, natychmiastowe, a wewnętrzne procesy były na tyle solidne, by móc wspierać tego typu rozwiązania.

W ostatnich latach DBS Bank wykonał ogromny ruch w branży kryptowalutowej, tworząc w grudniu 220 roku własną giełdę kryptowalutową klasy instytucjonalnej. Firma aktywnie rozszerza zakres obsługiwanych usług aktywów cyfrowych na giełdzie – w maju 2021 roku uruchomiła rozwiązanie zaufania kryptowalutowego. W sierpniu ramię brokerskie DBS Bank, DBS Vickers, otrzymało zgodę od Monetary Authority of Singapore na świadczenie usług w zakresie cyfrowych tokenów płatniczych jako instytucja płatnicza.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0