Bitpanda będzie świadczyć usługi przechowywania kryptowalut

23 lutego 2022

Wiedeńska platforma wymiany kryptowalut dokonała swojego pierwszego przejęcia, którego przedmiotem jest spółka Trustology.

Trustology to firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która jest dostawcą usług powierniczych i portfeli kryptowalutowych.

Wiadomo już, że Bitpanda zmieni nazwę nowo nabytej firmy fintech na Bitpanda Custody. Będzie ona oferowała usługę przechowywania kryptowalut i będzie koncentrować się na inwestorach instytucjonalnych. Firma planuje rozpocząć swoje nowo ogłoszone usługi powiernicze kryptowalut poprzez przejęcie opieki nad wszystkimi swoimi aktywami w ramach swojej działalności detalicznej i instytucjonalnej.

Pierwsze w historii przejęcie platformy kryptowalutowej następuje po serii rund pozyskiwania funduszy, które odbywały się w 2021 roku. Platforma wymiany kryptowalut zebrała wówczas łącznie 450 milionów dolarów, co dało jej wycenę w wysokości 4,1 miliarda dolarów. Teraz zaś Bitpanda dąży do rozszerzenia swoich usług i zbudowania ekosystemu brokerów kryptowalutowych, podobnie jak wiele innych wiodących platform.

Szczegóły finansowe przejęcia Trustology nie zostały podane do publicznej wiadomości. Rzecznik firmy poinformował jednak, że była to transakcja ośmiocyfrowa.

Przejęcie firmy zatwierdzonej przez U.K. Financial Conduct Authority pomoże Bitpandzie zaoferować usługi przechowywania aktywów cyfrowych w całej Wielkiej Brytanii, a także pomoże jej rozszerzyć zakres usług dla obecnych klientów. Przedstawiciele firmy poinformowali, że jej pierwsze przejęcie jest pierwszym krokiem w kierunku uruchomienia Bitpanda Pro, platformy do świadczenia usług brokerskich oraz biura tradingu pozagiełdowego, które ma zostać uruchomione w najbliższej przyszłości.

– Dzięki technologii Trustology, będziemy w stanie zaoferować rozwiązania powiernicze wszystkim naszym klientom – zarówno detalicznym, jak i instytucjonalnym – powiedział założyciel i dyrektor generalny Bitpandy Eric Demuth. – To przejęcie pomoże nam w naszym wzroście, ekspansji i ostatecznym celu: stworzeniu wiodącej platformy inwestycyjnej dla wszystkich w Europie i poza nią. Będziemy nadal tworzyć synergię między wszystkimi naszymi różnymi usługami i produktami – dodał.

Bitpanda rozpoczęła prace nad Bitpanda Pro zaraz po swojej ostatniej rundzie finansowania, która miała miejsce w sierpniu 2021 roku. Firma planuje kontynuować budowę swoich usług brokerskich przez cały 2022 rok.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0