Kolekcjoner NFT pozywa OpenSea. Żąda miliona dolarów odszkodowania

22 lutego 2022

Kolekcjoner NFT z Teksasu wniósł pozew przeciwko OpenSea. Powód twierdzi, że na skutek błędu platformy jego NFT z kolekcji „Bored Ape Yacht Club” sprzedało się za ułamek wartości rynkowej. Teraz kolekcjoner żąda od OpenSea odszkodowania w wysokości miliona dolarów.

Timothy McKimmy z amerykańskiego stanu Teksas pozwał OpenSea w związku z rzekomym błędem oprogramowani platformy, w wyniku którego jego token „Bored Ape Yacht Club”, warty co najmniej 200 000 USD… sprzedał się za jedyne 26 USD. Do transakcji doszło 7 lutego 2022 roku. Token Bored Ape #3475 został sprzedany za 0,01 ETH (wówczas ok. 26 USD).

McKimmy twierdzi, że sprzedaż odbyła się bez jego zgody i – co więcej – nie wystawiał swojego NFT-eka na sprzedaż. Kupujący, który nabył token McKimmy’ego, natychmiast złożył ofertę sprzedaży i pozbył się go za 98,9 ETH, których wartość wówczas opiewała na 308 445 USD. McKimmy kupił Bored Ape #3475 w grudniu 2021 roku. Zapłacił za niego wtedy 55 ETH.

Pozew złożony w sądzie federalnym w Teksasie oskarża OpenSea o kontynuowanie działalności platformy bez naprawienia krytycznej luki w systemie. Według pozwu McKimmy’ego, „skradziony” mu token plasuje się wśród 1400 najlepszych NFT z kolekcji „Bored Ape Yacht Club” pod względem rzadkości i pożądania wśród kolekcjonerów. Obierając drogę prawnego rozwiązania sporu, poszkodowany domaga się zwrotu jego „Znudzonej Małpy” lub odszkodowania w wysokości co najmniej jednego miliona dolarów.

OpenSea płaci fortunę za odszkodowania

McKimmy nie jest jednym poszkodowanym przez błąd, który wystąpił na platformie OpenSea. 4 stycznia b.r. kolekcjoner NFT o nicku TBALLER.eth napisał na Twitterze, że jego Bored Ape sprzedał za 0,77 Ethereum, ułamek ówczesnej ceny rynkowej. Kupiec odsprzedał go za 84,2 Ethereum kilka minut później.

Na błąd skarżyło się także wielu innych użytkowników. W zeszłym miesiącu firma PeckShield odkryła, że na skutek błędu jeden z kupców zarobił 332 ETH o wartości około 740 000 USD. Błąd pozwolił na nabycie NFT z kolekcji Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club i Cool Cats za cenę o wiele niższą, niż cena rynkowa. OpenSea pokryło wówczas szkody ofiar łączną kwotą 750 ETH.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0