Tether współpracuje ze szwajcarskim miastem. Ma być „europejską stolicą Bitcoina”

Dziewiąte co do wielkości miasto w Szwajcarii aspiruje do stania się europejską stolicą Bitcoina. Żeby to osiągnąć, wchodzi w partnerstwo z Tetherem. Paolo Ardoino z Tether i Michele Foletti, burmistrz miasta Lugano, 3 marca – w konferencji transmitowanej na żywo – zdradzą, czym jest projekt o tajemniczej nazwie „Lugano’s Plan ₿”.

O współpracy poinformował na Twitterze zarówno oficjalny profil Tether, jak i profil miasta Lugano.

„Bitcoin i stablecoiny rewolucjonizują sektor finansowy. Tether i miasto Lugano łączą siły, aby przekształcić Lugano w europejską stolicę Bitcoina” – brzmi treść tweeta, opublikowanego przez Tether. Wpis opublikował także twitterowy profil szwajcarskiej miejscowości. „Wyprawa miasta Lugano w celu odkrycia innowacyjnego sektora #blockchain #Bitcoin #StableCoin trwa” – napisało miasto.


„My w Tether_to i Administracja Miasta Lugano niestrudzenie pracowaliśmy razem, aby przygotować
‘Lugano’s Plan ₿’!” – uzupełnił wpis Paolo Ardoino z Tether. Dodał także, że wskutek ich akcji „100%
krypto przeniesie się do Lugano”.

Ile Bitcoina w „planie ₿”? Rozczarowanie?

Niektórzy zwracają jednak uwagę, że określenie Lugano „miastem Bitcoina” czy nawet „stolicą Bitcoina” to jakaś forma marketingu. I to nie tyle pod tym względem, że plan na razie jest ogarnięty tajemnicą, czy pod względem ogólnej formy przekazu informacji o pomyśle. Pytanie brzmi: „Ile Bitcoina będzie w ‘stolicy Bitcoina’?”

Jaki czas temu Michele Foletti wdał się w twitterową sprzeczkę z użytkownikiem, szerzącym typowy FUD. Mówił, że Bitcoin jest drogi i powolny, że Lightning Network w zasadzie nie istnieje (w rozumieniu, że nie jest szeroko stosowana) i że jest szkodliwy dla środowiska. Burmistrz odpowiedział… że miasto skupia się na własnym blockchainie.

„Koncentrujemy się na naszym 3Achain, bardziej zrównoważonym, publicznym i otwartym dla wszystkich przy ograniczonych kosztach Blockchain jest szansą dla nas i dla wszystkich, którzy z ciekawością patrzą w przyszłość” – napisał Foletii w odpowiedzi.

Czyli jednak blockchain. Nie Bitcoin. Na oficjalnej stronie 3Achain – projektu określającego się jako „instytucjonalna platforma blockchain promowana przez miasto Lugano”. Twórcy chwalą się, że rozwiązali trylemat łańcucha bloków… pozbywając się decentralizacji. Bloki łańcucha 3Achain będą/są walidowane przez „niezależną instytucję”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0