Tether współpracuje ze szwajcarskim miastem. Ma być „europejską stolicą Bitcoina”

23 lutego 2022

Dziewiąte co do wielkości miasto w Szwajcarii aspiruje do stania się europejską stolicą Bitcoina. Żeby to osiągnąć, wchodzi w partnerstwo z Tetherem. Paolo Ardoino z Tether i Michele Foletti, burmistrz miasta Lugano, 3 marca – w konferencji transmitowanej na żywo – zdradzą, czym jest projekt o tajemniczej nazwie „Lugano’s Plan ₿”.

O współpracy poinformował na Twitterze zarówno oficjalny profil Tether, jak i profil miasta Lugano.

„Bitcoin i stablecoiny rewolucjonizują sektor finansowy. Tether i miasto Lugano łączą siły, aby przekształcić Lugano w europejską stolicę Bitcoina” – brzmi treść tweeta, opublikowanego przez Tether. Wpis opublikował także twitterowy profil szwajcarskiej miejscowości. „Wyprawa miasta Lugano w celu odkrycia innowacyjnego sektora #blockchain #Bitcoin #StableCoin trwa” – napisało miasto.


„My w Tether_to i Administracja Miasta Lugano niestrudzenie pracowaliśmy razem, aby przygotować
‘Lugano’s Plan ₿’!” – uzupełnił wpis Paolo Ardoino z Tether. Dodał także, że wskutek ich akcji „100%
krypto przeniesie się do Lugano”.

Ile Bitcoina w „planie ₿”? Rozczarowanie?

Niektórzy zwracają jednak uwagę, że określenie Lugano „miastem Bitcoina” czy nawet „stolicą Bitcoina” to jakaś forma marketingu. I to nie tyle pod tym względem, że plan na razie jest ogarnięty tajemnicą, czy pod względem ogólnej formy przekazu informacji o pomyśle. Pytanie brzmi: „Ile Bitcoina będzie w ‘stolicy Bitcoina’?”

Jaki czas temu Michele Foletti wdał się w twitterową sprzeczkę z użytkownikiem, szerzącym typowy FUD. Mówił, że Bitcoin jest drogi i powolny, że Lightning Network w zasadzie nie istnieje (w rozumieniu, że nie jest szeroko stosowana) i że jest szkodliwy dla środowiska. Burmistrz odpowiedział… że miasto skupia się na własnym blockchainie.

„Koncentrujemy się na naszym 3Achain, bardziej zrównoważonym, publicznym i otwartym dla wszystkich przy ograniczonych kosztach Blockchain jest szansą dla nas i dla wszystkich, którzy z ciekawością patrzą w przyszłość” – napisał Foletii w odpowiedzi.

Czyli jednak blockchain. Nie Bitcoin. Na oficjalnej stronie 3Achain – projektu określającego się jako „instytucjonalna platforma blockchain promowana przez miasto Lugano”. Twórcy chwalą się, że rozwiązali trylemat łańcucha bloków… pozbywając się decentralizacji. Bloki łańcucha 3Achain będą/są walidowane przez „niezależną instytucję”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0