Bitpanda z licencją na usługi kryptowalutowe w Niemczech

28 listopada 2022

Przedsiębiorstwo zapewniło sobie licencję na opiekę nad kryptowalutami od niemieckiego organu finansowego.

Po uzyskaniu licencji, austriacka giełda kryptowalutowa może legalnie sprzedawać swoje usługi mieszkańcom Niemiec.

Upadek giełdy kryptowalut FTX pociągnął za sobą zwiększoną kontrolę nad nieuregulowanymi giełdami kryptowalut, które działają poza jurysdykcją danego kraju. Z tego powodu wiele giełd stara się zdobyć licencje w wielu państwach, aby udowodnić, że działają w pełni legalnie. Otrzymując zezwolenie na świadczenie usług w Niemczech Bitpanda wydłużyła listę krajów w których jest obecna – pozostałe to Austrai, Wielka Brytania, Włochy, Czechy, Hiszpania, Szwecja i Francja.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wcześniej licencję na działalność w Niemczech otrzymały cztery inne firmy związane z kryptowalutami – są to Coinbase, Kapilendo, Tangany i Upvest. Trzy ostatnie kierują swoją ofertę do inwestorów instytucjonalnych, a Coinbase z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest detaliczną platformą inwestycyjną.

Bitpanda twierdzi, że jest pierwszą „europejską” detaliczną platformą kryptowalutową, która otrzymała licencję, ponieważ ma siedzibę w Austrii. Szef przedsiębiorstwa Eric Demuth podkreślił, że uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w Niemczech było efektem wielu miesięcy ciężkiej pracy całego zespołu Bitpandy. Jednocześnie stwierdził, że firma może teraz udowodnić, że jest uczciwym i godnym zaufania opiekunem aktywów kryptowalutowych dla niemieckich klientów. – Zdobycie licencji może być trudne samo w sobie, ale jesteśmy absolutnie zobowiązani do kontynuowania tej ścieżki, ponieważ jest to jedyna słuszna rzecz do zrobienia – zaznaczył.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0