Bybit uruchomił fundusz wsparcia dla traderów instytucjonalnych

28 listopada 2022

Giełda instrumentów pochodnych kryptowalut Bybit uruchomiła nowy fundusz wsparcia, aby pomóc traderom instytucjonalnym w dostępie do płynności w następstwie upadku FTX – wydarzenia, które wywołało świeżą falę panicznej sprzedaży w całej przestrzeni aktywów cyfrowych.

Fundusz wsparcia o wartości 100 milionów dolarów jest dostępny dla animatorów rynku i instytucji zajmujących się handlem wysokiej częstotliwości, które zmagają się z trudnościami finansowymi lub operacyjnymi po upadku giełdy FTX, do którego doszło na początlu listopada 2022 r. Środki będą dystrybuowane do uprawnionych wnioskodawców z oprocentowaniem 0%.

Aby kwalifikować się do skorzystania ze zgromadzonych w funduszu środków, handlowcy instytucjonalni muszą być aktywni na Bybit lub innych giełdach. Maksymalna kwota dystrybuowana na jednego wnioskodawcę wynosi 10 milionów dolarów, a środki muszą być wykorzystane na spot i Tether na Bybit.

Przypomnijmy, że FTX złożyło wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 w dniu 11 listopada 2022 r. po tym, jak ujawniono, że firma jest niewypłacalna. Skandal wybuchł w momencie, gdy stało się jasne, że dyrektor generalny przedsiębiorstwaSam Bankman-Fried mieszał fundusze między FTX a jej siostrzaną firmą Alameda Research, co spowodowało dziurę w bilansie FTX o wartości 8 miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0