BitPay wprowadzi płatności USDC i ETH w sieci Polygon

28 października 2022

Wiodąca firma kryptowalutowa rozszerza zakres obsługiwanych sieci blockchain, przygotowując się do debiutu płatności w tokenach ERC-20 w sieci Polygon.

Aplikacja BitPay została specjalnie przygotowana do obsługi płatności w tokenach takich jak USD Coin. Deweloper USDC, firma Circle, pierwotnie uruchomił stablecoin USDC na blockchainie Ethereum, łącząc go z Polygonem poprzez most Polygon w czerwcu 2022 roku.

Polygon USDC nie jest jedynym tokenem hybrydowym Polygon, który pojawi się w BitPay. Szef marketingu BitPay, Bill Zielke, poinformował, że wszelkie monety ERC-20 obecnie obsługiwane w BitPay będą automatycznie otwarte na wymianę w sieci Polygon.

Obecna lista nadchodzących tokenów wspieranych przez Polygon na BitPay obejmuje Polygon USDC, Polygon Ether (ETH), Polygon Dai (DAI) i Polygon Wrapped Bitcoin (WBTC). – W przypadku nowych monet w ogóle, w tym ERC-20, stale przeglądamy i oceniamy monety – powiedział Zielke.

Dzięki nowemu projektowi handlujący za pomocą BitPay będą mogli akceptować płatności Polygon z głównych portfeli Polygon. Panini America, duża amerykańska firma zajmująca się kolekcjami sportowymi i rozrywkowymi, będzie pierwszym podmiotem, który przyjmie nową opcję płatności cyfrowych. – Dodając nową kryptowalutę zwracamy uwagę na wiele czynników, ale wśród najważniejszych jest jej użyteczność płatnicza i zaangażowanie społeczności – powiedział prezes BitPay Stephen Pair. – Dodanie MATIC do mieszanki kryptosów, które obsługuje BitPay, oferuje firmom szybką, bezpieczną i bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych metod płatności i toruje drogę płatnościom blockchain, aby zakłócić sposób, w jaki konsumenci i firmy otrzymują i wydają fundusze – dodał.

Polygonowe stablecoiny są znacznie mniejsze niż te działające na natywnych blockchainach pod względem dotychczasowej adopcji. Według danych DefiLlama, kapitalizacja rynkowa USDC opartych na Polygonie wynosi około 940 milionów dolarów, czyli zaledwie około 2% wszystkich 43,9 milionów USDC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0