Société Générale zarejestrował swoje usługi w zakresie aktywów cyfrowych

21 października 2022

Francuski regulator rynku giełdowego, Autorité des Marchés Financiers, zatwierdził francuski bank jako dostawcę usług w zakresie aktywów cyfrowych (DASP).

Tym samym Société Générale dołączyło do międzynarodowych operatorów takich jak Voyager, Bitpanda, Binance i Etoro jako zarejestrowanych DASP.

Cyfrowo skoncentrowana spółka zależna Forge firmy Société Générale została zarejestrowana w celu zapewnienia opieki nad aktywami cyfrowymi, kupna / sprzedaży aktywów cyfrowych za prawny środek płatniczy i handlu aktywami cyfrowymi w stosunku do innych aktywów cyfrowych. Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 r. francuski bank ogłosił, że współpracuje z Metaco, dostawcą zarządzania aktywami cyfrowymi i infrastruktury, aby rozwinąć swoje operacje przechowywania aktywów cyfrowych. Rejestracja jest obowiązkowa dla firm, aby prowadzić te działania we Francji. Autorité des Marchés Financiers zapewnia również licencjonowanie DASP, chociaż żadna z nich nie uzyskała jeszcze licencji.

Société Générale został założony w 1864 roku i jest trzecim co do wielkości bankiem we Francji i szóstym co do wielkości w Europie pod względem aktywów. 21 września 2022 r. firma uruchomiła nowe usługi powiernicze, polegające na pełnieniu funkcji depozytariusza, rzeczoznawcy i zarządcy zobowiązań dla zarządzających aktywami inwestorów instytucjonalnych poprzez Societe Generale Securities Services.

Société Générale od pewnego czasu rozwija swoje aktywa cyfrowe. Spółka strukturyzowała 100-milionową obligację cyfrową Europejskiego Banku Inwestycyjnego (98,4 mln dolarów) wyemitowaną w kwietniu 2021 r. i zaoferowała swój pierwszy tokenizowany składnik aktywów, token bezpieczeństwa wyemitowany na blockchainie Tezos w tym samym miesiącu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0