Société Générale zarejestrował swoje usługi w zakresie aktywów cyfrowych

Francuski regulator rynku giełdowego, Autorité des Marchés Financiers, zatwierdził francuski bank jako dostawcę usług w zakresie aktywów cyfrowych (DASP).

Tym samym Société Générale dołączyło do międzynarodowych operatorów takich jak Voyager, Bitpanda, Binance i Etoro jako zarejestrowanych DASP.

Cyfrowo skoncentrowana spółka zależna Forge firmy Société Générale została zarejestrowana w celu zapewnienia opieki nad aktywami cyfrowymi, kupna / sprzedaży aktywów cyfrowych za prawny środek płatniczy i handlu aktywami cyfrowymi w stosunku do innych aktywów cyfrowych. Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 r. francuski bank ogłosił, że współpracuje z Metaco, dostawcą zarządzania aktywami cyfrowymi i infrastruktury, aby rozwinąć swoje operacje przechowywania aktywów cyfrowych. Rejestracja jest obowiązkowa dla firm, aby prowadzić te działania we Francji. Autorité des Marchés Financiers zapewnia również licencjonowanie DASP, chociaż żadna z nich nie uzyskała jeszcze licencji.

Société Générale został założony w 1864 roku i jest trzecim co do wielkości bankiem we Francji i szóstym co do wielkości w Europie pod względem aktywów. 21 września 2022 r. firma uruchomiła nowe usługi powiernicze, polegające na pełnieniu funkcji depozytariusza, rzeczoznawcy i zarządcy zobowiązań dla zarządzających aktywami inwestorów instytucjonalnych poprzez Societe Generale Securities Services.

Société Générale od pewnego czasu rozwija swoje aktywa cyfrowe. Spółka strukturyzowała 100-milionową obligację cyfrową Europejskiego Banku Inwestycyjnego (98,4 mln dolarów) wyemitowaną w kwietniu 2021 r. i zaoferowała swój pierwszy tokenizowany składnik aktywów, token bezpieczeństwa wyemitowany na blockchainie Tezos w tym samym miesiącu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0