Celestia Foundation pozyskała środki na modułową architekturę blockchain

24 października 2022

Firma twierdzi, że technologia rozwiąże wyzwania związane z wdrażaniem i skalowaniem blockchainów.

Fundacja poinformowała, że zebrała 55 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Bain Capital Crypto, Polychain Capital, Placeholder, Galaxy, Delphi Digital, Blockchain Capital, NFX, Protocol Labs, Figment, Maven 11, Spartan Group, FTX Ventures i Jump Crypto, a także pojedyńczych inwestorów, wśród których znalazły się takie osoby jak Balaji Srinivasan, Eric Wall i Jutta Steiner.

Celestia buduje modułową architekturę blockchain z nadzieją na rozwiązanie wyzwań nieodłącznych podczas wdrażania i skalowania blockchainów. Firma zamierza zbudować infrastrukturę, która ułatwi każdemu, kto ma techniczną wiedzę, wdrożenie własnego blockchaina przy minimalnych kosztach.

Firma wskazała, że jej modułowa architektura blockchain skupi się na poprawie skalowalności, współdzielonych kwestiach bezpieczeństwa i suwerenności, ułatwiając deweloperom swobodny wybór własnych środowisk wykonawczych, takich jak EVM, Solana VM i inne. Przedstawiciele przedsiębiorstwa twierdzą, że jego wyspecjalizowane łańcuchy są mniej ograniczone i łamią sztywność monolitycznych łańcuchów na elastyczne komponenty, co ma zapewnić większą skalę, bezpieczeństwo i decentralizację.

Web3 nie może skalować się w ramach ograniczeń monolitycznych ram. Przewidujemy ekosystem blockchain z modułowymi warstwami dostępności danych i środowiskami wykonawczymi, które wszystkie integrują się razem. Wierzymy, że modułowe blockchainy to następna generacja skalowalnych architektur blockchain – powiedział Mustafa Al-Bassam, współzałożyciel Celestia Foundation.

Projekty w ramach obecnego ekosystemu Celestii obejmują Eclipse, Constellation, dYmension i 26 projektów z Celestia’s fellowship – programu, który wspiera i mentoruje budowniczych modułowych.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w maju Celestia uruchomiła swój testnet, Mamaki, z aktualizacją zaplanowaną na koniec października 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0