Bitstamp ogłasza ekspansję w USA po 570% wzroście liczby klientów

4 maja 2021

„Potencjalne korzyści dla nowych inwestorów detalicznych i instytucjonalnych w USA są astronomiczne” – twierdzi CEO firmy Julian Sawyer.

Jedna z najstarszych giełd w przestrzeni kryptograficznej ogłosiła niedawno, że zintensyfikuje wysiłki, aby dotrzeć do większej liczby użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Giełda kryptowalut poinformowała, że ​​rozpocznie kampanię marketingową w USA mającą na celu edukację inwestorów detalicznych na temat kryptowalut po znacznym wzroście w pierwszym kwartale 2021 r. W ramach tych wysiłków Bitstamp planuje potroić liczbę osób w zespole w Stanach Zjednoczonych i zwiększyć zespół obsługi klienta o 50% w 2021 r.

Prezes Bitstamp, Julian Sawyer, poinformował, że firma zaczęła zauważać wzrost zainteresowania inwestorów detalicznych i amerykańskich instytucji finansowych w 2020 r. Zauważył równieżc, że inne giełdy kryptowalut „borykają się z dyspozycyjnością i obsługą klienta”. Powiedział, że bezpieczeństwo firmy, przejrzyste opłaty i infrastruktura dałyby jej przewagę nad lokalną konkurencją.

– Krypto to najszybciej rozwijający się segment usług finansowych i zamierzamy być liderem na najbardziej konkurencyjnym rynku finansowym na świecie: w Stanach Zjednoczonych – powiedział Sawyer. – Potencjalne korzyści dla nowych inwestorów detalicznych i instytucjonalnych w USA są astronomiczne.

Sawyer przytoczył znaczny wzrost, jaki nastąpił na giełdzie podczas pandemii, jako wskazówkę, że Amerykanie mogą chcieć większego dostępu do aktywów cyfrowych. Poinformował, że aktywa zarządzane przez użytkowników z USA wzrosły o 281% w I kwartale 2021 r., podczas gdy liczba klientów wzrosła o 570% w pierwszych czterech miesiącach 2021. w porównaniu z tym samym okresem w 2020 r. Ponadto aktywność na transakcje i depozyty wykazały wzrost o 348% miesięcznie w 2021 roku w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku.

Informacja o ekspansji Bitstamp na rynek amerykański ma miejsce po zmianie przez Bitstamp kluczowych pozycji w kierownictwie firmy w ciągu ostatniego roku. Sawyer, były dyrektor wykonawczy Gemini, dołączył do firmy jako dyrektor generalny w październiku 2020 r. Niedawno do firmy dołączył weteran Amazona i były dyrektor finansowy Barclays, Stephen Bearpark, który objął stanowisko dyrektora finansowego Bitstamp. Z kolei Sameer Dubey zajmuje stanowisko dyrektora operacyjnego przedsiębiorstwa.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0