Coinbase kupiło platformę do analizy danych kryptograficznych

Amerykański gigant kryptowalutowy Coinbase nabył Skew – platformę analizy danych blockchain klasy instytucjonalnej.

Greg Tusar, wiceprezes ds. produktów instytucjonalnych w Coinbase, poinformował, że nowe przejęcie pomoże klientom firmy podejmować bardziej świadome decyzje handlowe dzięki wykorzystaniu analizy danych w czasie rzeczywistym. – Cieszymy się, że możemy zintegrować platformę analityki danych skew z Coinbase Prime, umożliwiając naszym klientom śledzenie kryptowalut i rynków instrumentów pochodnych w czasie rzeczywistym. Dzięki przekrzywieniu uzbroimy profesjonalnych traderów w dynamiczne, zagregowane dane rynkowe, prezentowane w formacie umożliwiającym wykonywanie wielu działań, a wszystko to w ramach naszego wiodącego na rynku prime brokera – zaznaczył Tusar.

Przejęcie jest częścią szerszej strategii Coinbase mającej na celu obsługę klientów instytucjonalnych. Według Tusara, giełda będzie nadal obsługiwać klientów instytucjonalnych Skew, do których należą One River Asset Management i Susquehanna International Group.

„Chociaż dołączenie do Coinbase to niezrównana szansa na dalszy rozwój firmy Skew, nadal koncentrujemy się na wspieraniu naszych klientów i współpracy z naszymi partnerami w ekosystemie. Wierzymy, że zaangażowanie i oferta naszych klientów poprawią się dzięki współpracy z Coinbase” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej firmy Skew.

Firma zauważyła, że ​​Coinbase jest klientem Skew od czasu uruchomienia Skew Analytics w 2019 roku. „Nie tylko rozwinęliśmy silne, pozytywne relacje z zespołem Coinbase, ale także byliśmy świadkami ich imponującej kultury kierowania produktami, skupienia się na zgodności i zaangażowaniu w przestrzeń instytucjonalną” – twierdzi firma.

Firma Skew z siedzibą w Londynie została założona w 2018 r. przez jej CEO Emmanuela Goha i dyrektora operacyjnego Tima Noata z misją uczynienia rynków kryptowalut bardziej przejrzystymi oraz przyspieszeniem adopcji instytucjonalnej. Firma odnotowała szybki rozwój, gromadząc do tej pory ponad 100 klientów. Skew udało się połączyć tradycyjne usługi finansowe i doświadczenie w kryptowalutach dzięi zatrudnianiu osób z tak znanych amerykańskich instytucji jak JPMorgan, Goldman Sachs i Citi.

Wiadomość o nabyciu Skew przez Coinbase pojawiła się kilka tygodni po tym, jak firma pojawiła się na Nasdaq. Krótko po notowaniu 14 kwietnia 2021 r. kilku dyrektorów Coinbase, w tym dyrektor generalny Brian Armstrong i dyrektor finansowy Alesia Haas, sprzedało setki tysięcy akcji COIN, zyskującc miliony dolarów netto.

Coinbase aktywnie przejmował firmy przed wejściem na giełdę. W styczniu 2021 r. przedsiębiorstwo zakupiłoł Bison Trails, w pełni zarządzanego dostawcę infrastruktury blockchain, w celu zabezpieczenia „fundamentalnego elementu” w rosnącym ekosystemie produktów. Transakcja kosztowała Coinbase około 80 milionów dolarów. Wcześniej firma przejęła Routefire, startup zajmujący się realizacją transakcji, w celu dalszego ulepszania swojego zestawu narzędzi i usług Coinbase Prime.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0