Coinbase kupiło platformę do analizy danych kryptograficznych

5 maja 2021

Amerykański gigant kryptowalutowy Coinbase nabył Skew – platformę analizy danych blockchain klasy instytucjonalnej.

Greg Tusar, wiceprezes ds. produktów instytucjonalnych w Coinbase, poinformował, że nowe przejęcie pomoże klientom firmy podejmować bardziej świadome decyzje handlowe dzięki wykorzystaniu analizy danych w czasie rzeczywistym. – Cieszymy się, że możemy zintegrować platformę analityki danych skew z Coinbase Prime, umożliwiając naszym klientom śledzenie kryptowalut i rynków instrumentów pochodnych w czasie rzeczywistym. Dzięki przekrzywieniu uzbroimy profesjonalnych traderów w dynamiczne, zagregowane dane rynkowe, prezentowane w formacie umożliwiającym wykonywanie wielu działań, a wszystko to w ramach naszego wiodącego na rynku prime brokera – zaznaczył Tusar.

Przejęcie jest częścią szerszej strategii Coinbase mającej na celu obsługę klientów instytucjonalnych. Według Tusara, giełda będzie nadal obsługiwać klientów instytucjonalnych Skew, do których należą One River Asset Management i Susquehanna International Group.

„Chociaż dołączenie do Coinbase to niezrównana szansa na dalszy rozwój firmy Skew, nadal koncentrujemy się na wspieraniu naszych klientów i współpracy z naszymi partnerami w ekosystemie. Wierzymy, że zaangażowanie i oferta naszych klientów poprawią się dzięki współpracy z Coinbase” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej firmy Skew.

Firma zauważyła, że ​​Coinbase jest klientem Skew od czasu uruchomienia Skew Analytics w 2019 roku. „Nie tylko rozwinęliśmy silne, pozytywne relacje z zespołem Coinbase, ale także byliśmy świadkami ich imponującej kultury kierowania produktami, skupienia się na zgodności i zaangażowaniu w przestrzeń instytucjonalną” – twierdzi firma.

Firma Skew z siedzibą w Londynie została założona w 2018 r. przez jej CEO Emmanuela Goha i dyrektora operacyjnego Tima Noata z misją uczynienia rynków kryptowalut bardziej przejrzystymi oraz przyspieszeniem adopcji instytucjonalnej. Firma odnotowała szybki rozwój, gromadząc do tej pory ponad 100 klientów. Skew udało się połączyć tradycyjne usługi finansowe i doświadczenie w kryptowalutach dzięi zatrudnianiu osób z tak znanych amerykańskich instytucji jak JPMorgan, Goldman Sachs i Citi.

Wiadomość o nabyciu Skew przez Coinbase pojawiła się kilka tygodni po tym, jak firma pojawiła się na Nasdaq. Krótko po notowaniu 14 kwietnia 2021 r. kilku dyrektorów Coinbase, w tym dyrektor generalny Brian Armstrong i dyrektor finansowy Alesia Haas, sprzedało setki tysięcy akcji COIN, zyskującc miliony dolarów netto.

Coinbase aktywnie przejmował firmy przed wejściem na giełdę. W styczniu 2021 r. przedsiębiorstwo zakupiłoł Bison Trails, w pełni zarządzanego dostawcę infrastruktury blockchain, w celu zabezpieczenia „fundamentalnego elementu” w rosnącym ekosystemie produktów. Transakcja kosztowała Coinbase około 80 milionów dolarów. Wcześniej firma przejęła Routefire, startup zajmujący się realizacją transakcji, w celu dalszego ulepszania swojego zestawu narzędzi i usług Coinbase Prime.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0