Prezes Binance ostrzega przed wadami CBDC

4 maja 2021

Według CEO firmy Binance, Changpenga Zhao, CBDC nigdy nie będą oferować takiej samej swobody użytkowania jak kryptowaluty takie jak Bitcoin.

– Kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC) i Ether (ETH), będą współistnieć przez jakiś czas z bardziej restrykcyjnymi walutami cyfrowymi, takimi jak chiński juan cyfrowy – powiedział w wywiadzie dla agencji Bloomberg Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance.

Według Zhao, niektóre z kluczowych cech kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) – swoboda użytkowania i ograniczona podaż – nie będą oferowane przez waluty cyfrowe banku centralnego. – Ostatecznie są to podstawowe właściwości, na których zależy użytkownikom – stwierdził.

Zhao powiedział również, że różnice między tymi dwoma rodzajami aktywów cyfrowych mogą sprawić, że waluty emitowane przez bank centralny będą nieatrakcyjne dla osób z branży kryptograficznej. – Większość walut cyfrowych banków centralnych będzie miała dużą kontrolę nad nimi – zauważył.

W przeciwieństwie do waluty fiducjarnej, takiej jak dolar amerykański, największa kryptowaluta na świecie, Bitcoin, ma ograniczoną podaż, co oznacza, że ​​nigdy nie będzie więcej niż 21 milionów Bitcoinów na świecie. Wielu zwolenników kryptowalut wskazuje na inflację napędzaną przez drukowanie pieniędzy, sugerując, że Bitcoin może pojawić się jako potencjalne zabezpieczenie przed katastrofą fiducjarną.

Uwagi Zhao na temat CBDC pojawiają się w chwili, gdy Stany Zjednoczone posuwają się naprzód ze swoimi planami CBDC, a organizacja non-profit Digital Dollar Project ogłosiła pięć pilotażowych programów dotyczących dolara cyfrowego. Aby przeprowadzić testy w ciągu następnych 12 miesięcy, organizacja nawiązała współpracę z gigantem księgowym Accenture, firmą, która od 2019 r. współpracuje z bankiem centralnym Szwecji w opracowywaniu CBDC.

Pomimo nowych wysiłków w zakresie cyfrowego dolara, prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział pod koniec kwietnia 2021 r., że o wiele ważniejsze jest prawidłowe działanie cyfrowego dolara niż szybkość w jego stworzeniu. Wcześniej Powell wskazał na główne problemy związane z CBDC, wymieniając wśród nich prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0