Bittrex składa wniosek o ogłoszenie upadłości

9 maja 2023

Firma oszacowała, że ​​ma ponad 100 000 wierzycieli, od 500 milionów do 1 miliarda dolarów aktywów i od 500 milionów do 1 miliarda dolarów zobowiązań.

We wniosku złożonym 8 maja w Sądzie Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware Bittrex oszacował, że ma ponad 100 000 wierzycieli, od 500 mln do 1 mld dolarów aktywów oraz od 500 mln do 1 mld USD zobowiązań w ramach postępowania upadłościowego. Upadłość obejmuje podmiot Bittrex, Inc z siedzibą w Seattle, dwa podmioty Bittrex na Malcie oraz podmiot stowarzyszony Desolation Holdings LLC. Bittrex Global GmbH, globalny podmiot giełdowy z siedzibą w Liechtensteinie, nie został uwzględniony w zgłoszeniu.

Złożenie deklaracji nastąpiło po tym, jak w kwietniu 2023 r. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła firmę oraz jej współzałożyciela i byłego dyrektora generalnego Williama Shiharę o naruszenie papierów wartościowych. Komisja twierdziła, że Bittrex, Inc i Bittrex Global prowadziły niezarejestrowaną giełdę papierów wartościowych. W październiku 2022 r. giełda otrzymała również zarzuty związane z naruszeniem ustawy o tajemnicy bankowej od Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) Ministerstwa Skarbu USA oraz Sieci Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN) i zgodziła się zapłacić około 29 milionów dolarów w ramach ugody.

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych jest największym wierzycielem wymienionym we wniosku o upadłość Bittrex. Giełda zaksięgowała roszczenie w wysokości 24,2 miliona dolarów dla Urzędu. Kolejnym największym wierzycielem podmiotu jest portfel kryptograficzny z roszczeniem w wysokości 14,5 miliona dolarów. FinCEN jest również wymieniony jako 50 największych wierzycieli z roszczeniem w wysokości 3,5 miliona dolarów, podczas gdy kwota roszczeń Komisji Papierów Wartościowych i Giełd pozostaje nieznana.

Przypomnijmy, że w marcu 2023 r. przedstawiciele Bittrex zapowiedzieli, że firma zakończy swoją działalność w Stanach Zjednoczonych do 30 kwietnia, powołując się na ciągłą niepewność regulacyjną w tym kraju.

Nie da się ukryć, że ostatni rok był wyjątkowo trudny dla przedsiębiorstwa. W lutym 2023 r. giełda zwolniła 83 pracowników.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0