Szef Bittrex Global widzi potencjał w rozwoju kryptowalut

12 sierpnia 2021

Stephen Stonberg, dyrektor generalny firmy, twierdzi, że kryptowaluty nie znajdują się już na wczesnym etapie adopcji.

Branża kryptograficzna rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem Bitcoina w 2009 roku, by w kolejnych latach rozkwitnąć w tętniący życiem przemysł wypełniony wieloma różnymi aktywami i rozwiązaniami opartymi na blockchain. Jednak sektor ten nie jest już w powijakach, według dyrektora generalnego Bittrex Global, Stephena Stonberga. – Myślę, że już minął etap wczesnej adopcji kryptowalut – powiedział Stonberg w wypowiedzi dla serwisu Cointelegraph. – Krypto weszło teraz do głównego nurtu. Mamy dwucyfrową wartość procentową przyjęcia zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Nawet Bitcoin został przyjęty jako prawny środek płatniczy w jednym kraju, a wiele innych krajów rozważa przyjęcie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego – dodał.

Warto przypomnieć, że rząd Salwadoru dał Bitcoinowi zielone światło w czerwcu 2021 r., czyniąc aktywa prawnym środkiem płatniczym w całym kraju. – Na poziomie komercyjnym obserwujemy również duże zmiany – powiedział Stonberg, powołując się następnie na ostatnie przyjazne dla kryptowalut rozwiązania AMC i Venmo. Wchodząc w grę do 2022 r., widzowie AMC powinni być w stanie zapłacić za bilety w Bitcoin, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami sieci kin. Użytkownicy karty kredytowej Venmo otrzymali również możliwość zwrotu nagród pieniężnych bezpośrednio do aktywów kryptograficznych, dzięki nowej funkcji, którą niedawno opublikował Venmo. – Oba są znaczącymi ruchami na większym, głównym rynku – powiedział Stonberg o rozwoju AMC i Venmo.

Z perspektywy sprzedaży detalicznej szefostwo Bittrex Global obserwuje globalny boom na kryptowaluty. – Adopcja bitcoinów w wielu krajach rozwijających się była dwucyfrowa, ale teraz wzrosła również w USA z jednocyfrowych wartości procentowych do dwucyfrowych. Bardziej interesujący jest wzrost i przyspieszenie instytucjonalnej adopcji kryptowalut. Prawie wszystkie główne instytucje zainwestowały w kryptowaluty lub planują zainwestować w kryptowaluty – wyjaśnił Stonberg.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0