Aave v3 został uruchomiony w sieci Ethereum warstwy 2 Metis

9 maja 2023

Protokoły warstwy 2 Ethereum nadal przyciągają największych graczy w zdecentralizowanym sektorze finansowym, z protokołem płynności Aave wdrażanym w skalowanej sieci Metis.

Zdecentralizowany protokół płynności Aave wdrożył na skalowalnej platformie Ethereum warstwy 2 Metis, wprowadzając do swojego ekosystemu wiele funkcji i produktów zdecentralizowanego finansowania (DeFi).

W ostatnim czasie społeczność głosowała za propozycją wdrożenia platformy Ethereum Virtual Machine (zkEVM) zkSync Era o zerowej wiedzy, torując drogę protokołowi DeFi do wykorzystania potężnych ulepszeń wydajności zapewnianych przez skalowalną infrastrukturę. Uczestnicy ekosystemu Ethereum opracowują szereg różnych protokołów warstwy 2 odpornych na ZK, zapewniając programistom wybór infrastruktury do skalowania ich odpowiednich platform.

Chociaż Aave nie został jeszcze wdrożony w erze zkSync, ogłosił wdrożenie wersji 3 swojego protokołu w protokole skalowania Optimistic Rollup Metis. Najnowsza wersja protokołu Aave jest promowana jako korzystna dla użytkowników obu protokołów, a użytkownicy Metis mają korzystać ze świadczenia usług pożyczkowych i pożyczkowych DeFi.

Ethereum.org podkreśla główną różnicę między Optimistic Rollups i zk-Rollups. Ten pierwszy przetwarza transakcje poza łańcuchem przed opublikowaniem danych w łańcuchu, z ramami czasowymi dla uczestników sieci, aby zakwestionować ważność danych transakcji. Tymczasem Zk-Rollups wykonują transakcje poza łańcuchem i przesyłają duże partie w łańcuchu przy użyciu pojedynczego potwierdzenia ważności, bez potrzeby sprawdzania poprawności danych przez sieć.

Zespół Metis zwrócił uwagę na szereg sposobów, w jakie użytkownicy jego ekosystemu mogą skorzystać z wdrożenia Aave. Obejmuje to pożyczanie aktywów z mniejszym zabezpieczeniem w trybie „wysokiej wydajności” Aave, ulepszone zarządzanie ryzykiem z limitami podaży i pożyczek oraz silosowanie pożyczek w celu zmniejszenia narażenia na potencjalne zarażenie rynku. Tryb „izolacji” Aave zwiększa również pulę aktywów zabezpieczających, portale międzyłańcuchowe zapewniają dostęp do szerszych rozwiązań DeFi, a optymalizacja gazu również zmniejsza opłaty transakcyjne.

Aave jest powszechnie znany w przestrzeni DeFi, a jego łączna wartość zablokowana w protokole wynosi ponad 5,5 miliarda dolarów. Wersja 3 protokołu płynności DeFi została wdrożona w sieci głównej Ethereum w styczniu 2023 r. po jej uruchomieniu na szeregu protokołów warstwy 2 Ethereum.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0