Block pozywa Bitcoin.com za naruszenie znaków towarowych

„Użycie oznaczenia ‘Verse’ stanowi naruszenie znaków towarowych naszego klienta zgodnie z niemieckim prawem dotyczącym znaków towarowych” – napisał radca prawny firmy Block w liście przesłanym do Bitcoin.com.

Zajmujące się płatnościami cyfrowymi przedsiębiorstwo zdecydowało się na podjęcie działań prawnych przeciwko Bitcoin.com w związku z domniemanym naruszeniem znaku towarowego dotyczącego jej nowo wprowadzonego tokenu Verse. W liście skierowanym do dyrektora generalnego Bitcoin.com Dennisa Jarvisa i radcy prawnego firmy Josepha Collementa, prawnicy reprezentujący Block twierdzą, że użycie przez Bitcoin.com określenia „Verse” zgodnie z niemieckim prawem stanowiło naruszenie znaku towarowego.

Pismo, datowane na 10 sierpnia 2022 roku, było kontynuacją zawiadomienia z 4 lipca 2022 roku, w którym pełnomocnicy Block, kancelaria prawna Bird & Bird, po raz pierwszy przedstawili sprawę o naruszenie znaku towarowego w Niemczech. Domniemane naruszeniewynika z przejęcia przez Block w 2020 roku firm Verse Technologies Inc. i Decentralized Global Payments S.L. „Portfolio Verse i Decentralized obejmowało również aplikację do płatności peer-to-peer pod nazwą ‘Verse’. Od momentu przejęcia nasz klient prowadzi tę aplikację” – czytamy w piśmie.

Radca prawny firmy Block wyjaśnił, że aplikacja „Verse” jest dostępna w Europie, w tym w Niemczech, i można ją uzyskać zarówno na urządzeniach Apple, jak i Android. W piśmie wyszczególniono prawa Block do graficznego znaku towarowego, który zawiera słowo „Verse”, jak również do słownego znaku towarowego „Verse”, z pierwszeństwem dla oprogramowania komputerowego i aplikacyjnego dla urządzeń mobilnych.

„Używanie oznaczenia ‘Verse’ stanowi naruszenie znaków towarowych naszego klienta zgodnie z niemieckim prawem znaków towarowych. W związku z tym nasz klient ma wobec Państwa roszczenia o zaprzestanie i zaniechanie działań naruszających prawo. Ponadto nasz klient domaga się informacji na temat zakresu naruszeń, jak również odszkodowania za wszystkie szkody, które poniósł lub poniesie w wyniku naruszenia. Wreszcie, nasz klient ma również prawo do zwrotu kosztów poniesionych przez nas w związku z niniejszym pismem” – napisano w dokumencie.

Radca prawny firmy Block zażądał, aby Bitcoin.com podpisało deklarację o zaprzestaniu działalności i stosowne zobowiązanie do 17 sierpnia 2022 roku. Zażądał również, aby Bitcoin.com zaprzestał swoich operacji związanych z tokenami Verse w Unii Europejskiej lub wypłacił karę umowną w wysokości 10 400 dolarów (równowartość 10 000 euro) za każdy przypadek naruszenia. Ponadto przedstawiciele Block zażądali zwrotu kosztów prawnych w wysokości 3 906,54 dolarów (3 744,50 euro).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0