Block pozywa Bitcoin.com za naruszenie znaków towarowych

13 stycznia 2023

„Użycie oznaczenia ‘Verse’ stanowi naruszenie znaków towarowych naszego klienta zgodnie z niemieckim prawem dotyczącym znaków towarowych” – napisał radca prawny firmy Block w liście przesłanym do Bitcoin.com.

Zajmujące się płatnościami cyfrowymi przedsiębiorstwo zdecydowało się na podjęcie działań prawnych przeciwko Bitcoin.com w związku z domniemanym naruszeniem znaku towarowego dotyczącego jej nowo wprowadzonego tokenu Verse. W liście skierowanym do dyrektora generalnego Bitcoin.com Dennisa Jarvisa i radcy prawnego firmy Josepha Collementa, prawnicy reprezentujący Block twierdzą, że użycie przez Bitcoin.com określenia „Verse” zgodnie z niemieckim prawem stanowiło naruszenie znaku towarowego.

Pismo, datowane na 10 sierpnia 2022 roku, było kontynuacją zawiadomienia z 4 lipca 2022 roku, w którym pełnomocnicy Block, kancelaria prawna Bird & Bird, po raz pierwszy przedstawili sprawę o naruszenie znaku towarowego w Niemczech. Domniemane naruszeniewynika z przejęcia przez Block w 2020 roku firm Verse Technologies Inc. i Decentralized Global Payments S.L. „Portfolio Verse i Decentralized obejmowało również aplikację do płatności peer-to-peer pod nazwą ‘Verse’. Od momentu przejęcia nasz klient prowadzi tę aplikację” – czytamy w piśmie.

Radca prawny firmy Block wyjaśnił, że aplikacja „Verse” jest dostępna w Europie, w tym w Niemczech, i można ją uzyskać zarówno na urządzeniach Apple, jak i Android. W piśmie wyszczególniono prawa Block do graficznego znaku towarowego, który zawiera słowo „Verse”, jak również do słownego znaku towarowego „Verse”, z pierwszeństwem dla oprogramowania komputerowego i aplikacyjnego dla urządzeń mobilnych.

„Używanie oznaczenia ‘Verse’ stanowi naruszenie znaków towarowych naszego klienta zgodnie z niemieckim prawem znaków towarowych. W związku z tym nasz klient ma wobec Państwa roszczenia o zaprzestanie i zaniechanie działań naruszających prawo. Ponadto nasz klient domaga się informacji na temat zakresu naruszeń, jak również odszkodowania za wszystkie szkody, które poniósł lub poniesie w wyniku naruszenia. Wreszcie, nasz klient ma również prawo do zwrotu kosztów poniesionych przez nas w związku z niniejszym pismem” – napisano w dokumencie.

Radca prawny firmy Block zażądał, aby Bitcoin.com podpisało deklarację o zaprzestaniu działalności i stosowne zobowiązanie do 17 sierpnia 2022 roku. Zażądał również, aby Bitcoin.com zaprzestał swoich operacji związanych z tokenami Verse w Unii Europejskiej lub wypłacił karę umowną w wysokości 10 400 dolarów (równowartość 10 000 euro) za każdy przypadek naruszenia. Ponadto przedstawiciele Block zażądali zwrotu kosztów prawnych w wysokości 3 906,54 dolarów (3 744,50 euro).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0