Usługa przelewów USDC firmy MoneyGram uruchomiona w kilku krajach

14 czerwca 2022

Firma oficjalnie uruchomiła w piątek swój kanał płatności oparty na stablecoinach, dając użytkownikom możliwość wysyłania na całym świecie płatności w USD Coin, które mogą być wypłacane odbiorcom w formie gotówki.

Usługa jest wdrażana na kilku kluczowych rynkach przekazów pieniężnych, w tym w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Kenii i na Filipinach. Globalna funkcja wypłat gotówki będzie dostępna do końca czerwca 2022 r. Aby zachęcić do przyjęcia, usługa transferu USDC będzie miała zerowe opłaty przez pierwsze 12 miesięcy.

Nowa usługa transferowa MoneyGram została zbudowana na blockchainie Stellar (XLM) i pozwala użytkownikom portfela Stellar na wysyłanie USDC do odbiorców na całym świecie. Usługa ta ma na celu wypełnienie luki między aktywami cyfrowymi a fizyczną walutą pieniężną, a także zademonstrowanie użyteczności płatności kryptowalutowych.

Dyrektor generalny Stellar Development Foundation, Denelle Dixon, powiedziała, że nowy kanał transferu pomoże światowej populacji nieposiadającej rachunku bankowego po raz pierwszy uzyskać dostęp do gospodarki cyfrowej. Choć szacunki różnią się, Bank Światowy twierdzi, że około 1,7 miliarda dorosłych jest nieubankowionych, co oznacza, że nie mają dostępu do konta w instytucji finansowej. Technologia blockchain jest postrzegana jako potencjalne rozwiązanie problemu wykluczenia finansowego, niezależnie od tego, czy chodzi o zdecentralizowane finanse, waluty cyfrowe banku centralnego czy usługi transferowe i rozliczeniowe oparte na kryptowalutach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0