BlockFi omyłkowo przyznało użytkownikom zbyt dużą wypłatę BTC

19 maja 2021

Problem dotyczy prawie 100 użytkowników BlockFi, zaś niektórzy z nich otrzymali nawet 700 Bitcoinów.

Programy promocyjne związane z kryptowalutami to w branży wciąż żywy temat. Wiele firm próbuje zabezpieczyć lojalność klientów za pomocą szeregu korzyści i mini ulotek. Jednak najnowsza oferta promocyjna BlockFi zaskoczyła wszystkich po tym, jak platforma omyłkowo wypłaciła swoim użytkownikom ogromne nagrody w Bitcoinach. Okazuje się, że w dniu 14 maja 2021 r. każdy poszczególny użytkownik BlockFi mógł otrzymać nawet 701,4 BTC.

Według przedstawicieli BlockFi zjawisko to spotkało prawdopodobnie około 100 klientów. Jeden z użytkowników opublikował zrzut ekranu z e-mailem pochodzcym rzekomo od BlockFi, w którym firma poinformowała go, że „niezwrócenie omyłkowo otrzymanych aktywów do godziny 17:00 czasu wschodniego w dniu 18 maja 2021 r. może stanowić przestępstwo i spowoduje podjęcie przez BlockFi działań prawnych”. Firma zaoferowała również klientom wypłatę w wysokości 500 dolarów w dolarach Gemini (GUSD) jako rekompensatę za „wszelkie problemy, jakie zjawisko to mogło spowodować”.

Inny użytkownik Reddita w wątku dotyczącym BlockFi napisał, że „2 dni po ich pomyłce dokonałem wypłaty USDC, które zdeponowałem miesiąc wcześniej. Było to całkowicie niezwiązane z ich roszczeniem. Teraz wysyłają mi e-mail z żądaniem oddania funduszy, które nie są moje, mówiąc, że to oszustwo i przestępstwo, które podobno popełnię, jeśli środki nie zostaną zwrócone w ciągu najbliższych 2 godzin”. Użytkownik skrytykował platformę, twierdząc, że BlockFi „nie może nawet przejrzeć zapisów, aby zweryfikować, o czym mowa. Moje konto u nich ma tylko jeden miesiąc. Świetny sposób na traktowanie nowego klienta” – napisał użytkownik.

W swoim oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Redditcie, BlockFi próbowało uspokoić swoich klientów. „Sytuacja nie wpływa na żadną z bieżących operacji BlockFi. Podjęto odpowiednie działania w celu uniknięcia podobnego błędu w przyszłości. Ostatnie publicznie zgłoszone AUM BlockFi wynosi 15 miliardów dolarów na pierwszy kwartał 2021 roku. Fundusze klientów nie są naruszane i są chronione”.

W marcu 2021 r. BlockFi zebrało 350 milionów dolarów w rundzie finansowania serii D, prowadzonej przez Bain Capital Ventures, Pomp Investments, Tiger Global i partnerów DST Global. Firma została wyceniona na 3 miliardy dolarów.

Ponieważ plotki i zarzuty użytkowników wciąż krążą w Internecie, BlockFi nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia wyjaśniającego, co dokładnie się stało. Na Twitterze dyrektor generalny BlockFi Zac Prince opublikował informację, że kwoty na koncie firmy nie są tak wysokie, jak twierdzą niektórzy użytkownicy:

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0