Chiliz wjeżdża na tor z tokenami dla fanów Formuły 1

23 maja 2021

Platforma blockchain stworzona przez Socios.com, której celem jest umożliwienie kibicom zakup fan tokenów, podpisała kontrakt z dwoma popularnymi europejskimi zespołami wyścigowymi.

W opublikowanym komunikacie prasowym Socios.com poinformowało o wprowadzeniu tokenów na platformę przez ​​Aston Martin Cognizant i Alfa Romeo Racing. Żetony fanów mają być używane do dystrybucji towarów, tworzenia kampanii marketingowych w rzeczywistości rozszerzonej, a w niektórych przypadkach mają pozwalać fanom na decydowanie jak będą wyglądały stroje drużynowe. Jak się okazuje, te niszowe aktywa przyniosły firmie Socios ponad 150 milionów dolarów przychodów.

Zespoły Formuły 1 nie były jedynymi partnerami, z jakimi w ostatnim czasie Chiliz nawiązało współpracę. NASCAR Roush Fenway Racing to jeden z pierwszych zespołowych wyścigów samochodowych, które eksperymentują z technologią blockchain.

– W zeszłym tygodniu, w ciągu jednego dnia, ogłosiliśmy pięć partnerstw – z trzech różnych dyscyplin sportowych na trzech kontynentach – a teraz w przekonujący sposób kontynuujemy ten rozwój – powiedział CEO Chiliz, Alex Dreyfus.

Chociaż Chiliz skutecznie opanował rynek fanowskich żetonów, wiele platform w dalszym ciągu walczy o NFT, pamiątki i przedmioty kolekcjonerskie. Podczas gdy Top Shot NBA firmy Dapper Labs obecnie króluje z prawie pół miliardem sprzedaży pamiątek dla fanów koszykówki, inne sieci i platformy również walczą o pozyskanie sportowych licencji. Przykładem jest tu współpraca WAX z kultową firmą kart kolekcjonerskich TOPPs.

Chiliz ($CHZ) to wiodąca cyfrowa waluta służąca do tokenizacji sportu, napędzająca pierwszą na świecie skalowalną aplikację do angażowania fanów i nagród, w której fani mogą kupować i wymieniać markowe tokeny fanów, a także głosować w ankietach i ankietach skierowanych do klubów. Chiliz.net trównież o pierwsza na świecie giełda kryptowalut dla sportu, umożliwiająca entuzjastom kryptowalut i handlowcom handel tokenami fanów.

Socios.com to pierwsza na świecie platforma, która pomaga podmiotom sportowym osiągnąć cyfrową transformację dzięki technologii blockchain. Socios.com jest zasilany przez token Chiliz, token narzędziowy ERC20 w łańcuchu blokowym Ethereum, jak również token BEP-2 w Binance Chain. Żetony kibiców są specyficzne dla zespołu lub klubu i są ograniczonym zasobem cyfrowym, który zapewnia dostęp do zaszyfrowanej, niezmiennej księgi głosowania i praw członkowskich.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0