Rząd Indii zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu kryptowalut

19 maja 2021

Władze Indii zamierzają ponownie rozważyć swoje stanowisko w sprawie kryptowalut, tworząc nowy panel regulacyjny.

W opublikowanym 19 maja 2021 r. przez „Economic Times” raporcie zacytowano trzy źródła wtajemniczone w dyskusję na temat utworzenia nowego panelu ekspertów w celu uregulowania handlu kryptowalutami w Indiach. Posunięcie to pojawia się w związku z rosnącym poparciem dla obalenia zaleceń wydanych przez komitet kierowany przez byłego sekretarza finansów Subhasha Garga w 2019 r. w sprawie ogólnego zakazu aktywów kryptograficznych ze względu na to, że stały się one nieaktualne.

„Economic Times” zacytowało anonimowego urzędnika znającego sprawę, który stwierdził: „W rządzie panuje pogląd, że zalecenia Subhasha Garga są przestarzałe i potrzebne jest świeże spojrzenie na korzystanie z krypt, a nie całkowity zakaz” – powiedział anonimowy urzędnik, cytowany przez gazetę.

Nowy panel może posłużyć do zbadania wykorzystania łańcucha bloków do ulepszeń technologicznych i zasugerowania sposobów regulowania aktywów kryptograficznych oddzielnie od walut FIA. Może również ściśle współpracować z Bankiem Rezerw Indii przy każdym proponowanym projekcie dotyczącym rupii cyfrowej.

Zgodnie z zapowiedziami do nowego komitetu może zostać uznany minister stanu ds. finansów i spraw korporacyjnych Anurag Thakur. On i minister finansów Nirmala Sitharaman oświadczyli wcześniej, że rząd wolałby przyjąć skalibrowane podejście do regulacji aktywów kryptograficznych, zamiast nakładać całkowity zakaz.

RBI zakazał wszystkim bankom zezwalania klientom na handel kryptowalutą w 2018 r., Jednak został to uchylony przez Sąd Najwyższy w lutym 2020 r. W następstwie petycji złożonej przez indyjskich przedsiębiorców i ekspertów fintech.

Raport Economic Times o kryptowalutach i rozporządzeniu w sprawie oficjalnej ustawy o walucie cyfrowej 2021 miał zostać rozpatrzony w parlamencie w marcu, ale został odroczony z nieznanych powodów.

Oczekuje się, że Sitharaman zostanie poinformowany przez swój zespół pod koniec maja 2021 r. o bieżących zmianach w przestrzeni kryptowalut. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach nastąpił ogromny wzrost na giełdach kryptowalut i utrzymujący się popyt detaliczny w Indiach, pomimo stale obecnych obaw regulacyjnych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0