Rząd Indii zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu kryptowalut

Władze Indii zamierzają ponownie rozważyć swoje stanowisko w sprawie kryptowalut, tworząc nowy panel regulacyjny.

W opublikowanym 19 maja 2021 r. przez „Economic Times” raporcie zacytowano trzy źródła wtajemniczone w dyskusję na temat utworzenia nowego panelu ekspertów w celu uregulowania handlu kryptowalutami w Indiach. Posunięcie to pojawia się w związku z rosnącym poparciem dla obalenia zaleceń wydanych przez komitet kierowany przez byłego sekretarza finansów Subhasha Garga w 2019 r. w sprawie ogólnego zakazu aktywów kryptograficznych ze względu na to, że stały się one nieaktualne.

„Economic Times” zacytowało anonimowego urzędnika znającego sprawę, który stwierdził: „W rządzie panuje pogląd, że zalecenia Subhasha Garga są przestarzałe i potrzebne jest świeże spojrzenie na korzystanie z krypt, a nie całkowity zakaz” – powiedział anonimowy urzędnik, cytowany przez gazetę.

Nowy panel może posłużyć do zbadania wykorzystania łańcucha bloków do ulepszeń technologicznych i zasugerowania sposobów regulowania aktywów kryptograficznych oddzielnie od walut FIA. Może również ściśle współpracować z Bankiem Rezerw Indii przy każdym proponowanym projekcie dotyczącym rupii cyfrowej.

Zgodnie z zapowiedziami do nowego komitetu może zostać uznany minister stanu ds. finansów i spraw korporacyjnych Anurag Thakur. On i minister finansów Nirmala Sitharaman oświadczyli wcześniej, że rząd wolałby przyjąć skalibrowane podejście do regulacji aktywów kryptograficznych, zamiast nakładać całkowity zakaz.

RBI zakazał wszystkim bankom zezwalania klientom na handel kryptowalutą w 2018 r., Jednak został to uchylony przez Sąd Najwyższy w lutym 2020 r. W następstwie petycji złożonej przez indyjskich przedsiębiorców i ekspertów fintech.

Raport Economic Times o kryptowalutach i rozporządzeniu w sprawie oficjalnej ustawy o walucie cyfrowej 2021 miał zostać rozpatrzony w parlamencie w marcu, ale został odroczony z nieznanych powodów.

Oczekuje się, że Sitharaman zostanie poinformowany przez swój zespół pod koniec maja 2021 r. o bieżących zmianach w przestrzeni kryptowalut. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach nastąpił ogromny wzrost na giełdach kryptowalut i utrzymujący się popyt detaliczny w Indiach, pomimo stale obecnych obaw regulacyjnych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0