BlockFills pozyskało 37 mln dolarów na rozwój

30 stycznia 2022

Od momentu powstania w 2018 roku firma otrzymała łącznie 44 miliony dolarów od inwestorów instytucjonalnych w dwóch rundach finansowania.

BlockFills, elektroniczny rynek aktywów cyfrowych, handlu i prime brokerage, ogłosił zakończenie rundy finansowania serii A o wartości 37 milionów dolarów. Wzięli w niej udział tacy inwestorzy instytucjonalni jak Susquehanna Private Equity Investments LLLP, CME Ventures, Simplex Ventures, C6 Ventures i Nexo Inc.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem, pozyskane fundusze pomogą Blockfills w ekspansji na całym świecie. Przedsiębiorstwo liczy na to, że uda się jej pozyskać do współpracy menedżerów funduszy hedgingowych / aktywów, banki i innych instytucje z sektora aktywów cyfrowych. „Pomyślne zamknięcie naszej rundy finansowania serii A pomoże zapewnić, że BlockFills i nasze platformy technologiczne są wiodące w branży i nadal spełniają zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania, które pomagają instytucjom bezpiecznie i skutecznie angażować się w rynki aktywów cyfrowych” – powiedział Nick Hammer, współzałożyciel i dyrektor generalny BlockFills.

Przypomnijmy, że przedsiębiorstwo rozpoczęła działalność jako bootstrapped business i pozyskała swój pierwszy kapitał zewnętrzny w maju 2021 roku . Większość inwestorów z tamtej rundy utrzymała swoje zainteresowanie firmą, inwestując w nią ponownie. Na przestrzeni lat firma odnotowała 400 proc. wzrost przychodów rok do roku, a wolumeny obrotu spot wzrosły ponad 20-krotnie w ujęciu średniomiesięcznym od stycznia 2020 roku. Obecnie przedsiębiorstwo posiada ponad 600 klientów instytucjonalnych.

W listopadzie 2019 roku Blockfills połączył się z nowojorską firmą fintechową Tassat, aby zaoferować instytucjonalną usługę Trade at Settlement dla spot Bitcoin (XBT/USD). Obecnie Blockfills koncentruje się na zwiększaniu liczby swoich klientów i rozwoju technologicznym. Firma poinformowała, pozyskane przez nią środki finansowe zostaną wykorzystane do realizacji celów związanych z ekspansją na nowe rynki i wzmocnieniem pozycji rynkowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0