BlockFills pozyskało 37 mln dolarów na rozwój

Od momentu powstania w 2018 roku firma otrzymała łącznie 44 miliony dolarów od inwestorów instytucjonalnych w dwóch rundach finansowania.

BlockFills, elektroniczny rynek aktywów cyfrowych, handlu i prime brokerage, ogłosił zakończenie rundy finansowania serii A o wartości 37 milionów dolarów. Wzięli w niej udział tacy inwestorzy instytucjonalni jak Susquehanna Private Equity Investments LLLP, CME Ventures, Simplex Ventures, C6 Ventures i Nexo Inc.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem, pozyskane fundusze pomogą Blockfills w ekspansji na całym świecie. Przedsiębiorstwo liczy na to, że uda się jej pozyskać do współpracy menedżerów funduszy hedgingowych / aktywów, banki i innych instytucje z sektora aktywów cyfrowych. „Pomyślne zamknięcie naszej rundy finansowania serii A pomoże zapewnić, że BlockFills i nasze platformy technologiczne są wiodące w branży i nadal spełniają zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania, które pomagają instytucjom bezpiecznie i skutecznie angażować się w rynki aktywów cyfrowych” – powiedział Nick Hammer, współzałożyciel i dyrektor generalny BlockFills.

Przypomnijmy, że przedsiębiorstwo rozpoczęła działalność jako bootstrapped business i pozyskała swój pierwszy kapitał zewnętrzny w maju 2021 roku . Większość inwestorów z tamtej rundy utrzymała swoje zainteresowanie firmą, inwestując w nią ponownie. Na przestrzeni lat firma odnotowała 400 proc. wzrost przychodów rok do roku, a wolumeny obrotu spot wzrosły ponad 20-krotnie w ujęciu średniomiesięcznym od stycznia 2020 roku. Obecnie przedsiębiorstwo posiada ponad 600 klientów instytucjonalnych.

W listopadzie 2019 roku Blockfills połączył się z nowojorską firmą fintechową Tassat, aby zaoferować instytucjonalną usługę Trade at Settlement dla spot Bitcoin (XBT/USD). Obecnie Blockfills koncentruje się na zwiększaniu liczby swoich klientów i rozwoju technologicznym. Firma poinformowała, pozyskane przez nią środki finansowe zostaną wykorzystane do realizacji celów związanych z ekspansją na nowe rynki i wzmocnieniem pozycji rynkowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0