Wikimedia w dalszym ciągu będzie akceptować darowizny kryptowalutowe

30 stycznia 2022

Darowizny kryptowalutowe nadal będą przyjmowane przez Wikimedia Foundation, ponieważ fundacja chce być „tak inkluzywna, jak to tylko możliwe”.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu darczyńcy zjednoczyli się, aby nakłonić fundację do wyłączenia opcji darowizn w kryptowalutach z powodu obaw o środowisko. Organizacja zapewniła jednak, że będzie obserwować dyskusję na temat kryptowalut, która odbywa się w jej społecznościach.

Elise Flick z zespołu Wikimedia przekonuje, że podejście fundraisingowe Wikimedii polega na wychodzeniu naprzeciw darczyńcom „tam, gdzie oni są”. Flick twierdzi, że fundacja ma na celu zapewnienie najbardziej pożądanych opcji płatności w różnych częściach świata. Obejmuje to zaspokojenie próśb, które fundacja otrzymała od darczyńców proszących o możliwość przekazywania darowizn w kryptowalucie. – Chcemy być tak integracyjni, jak to tylko możliwe, i pozwolić ludziom przyczyniać się za pomocą metody, z którą czują się najbardziej komfortowo – mówi Flick.

Julia Brungs, starszy specjalista ds. relacji ze społecznością z Wikimedia Foundation, przyznaje, że najczęściej używaną kryptowalutą do przekazywania darowizn jest Bitcoin. Wiadomo jednak, że organizacja natychmiast konwertuje je na fiat. – Nigdy nie trzymaliśmy kryptowalut, a codzienny spot-convert darowizny w walutę fiat sprawia, że cały proces nie ma znaczącego wpływu na środowisko – wyjaśnia Brungs.

Przedstawiciele fundacji przywołują również z Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, mówiące o tym, że istnieje bardzo mało dowodów, które łączą Bitcoin bezpośrednio jako czynnik przyczyniający się do zmian klimatycznych. Dane te pokazują, że nawet w najgorszym przypadku (tj. górnictwo zasilane wyłącznie węglem), „ślad środowiskowy Bitcoina pozostaje obecnie w najlepszym razie marginalny”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0