Gemini przejmuje Bitrię

14 stycznia 2022

Giełda kryptowalut dokonała zakupu start-upu zajmującego się dostarczaniem tradycyjnych narzędzi do zarządzania portfelem do wykorzystania w inwestycjach kryptowalutowych.

Celem Bitrii jest zapewnienie platformy dla tradycyjnych menedżerów aktywów i doradców finansowych, aby pomóc swoim klientom w inwestowaniu w kryptowaluty.

Przedstawiciele Gemini poinformowali, że firma stara się zintegrować Bitria’s Separately Managed Accounts i jej platformę Digital Turnkey Asset Management z własnymi możliwościami wymiany. Integracja ma na celu zapewnienie doradcom dostępu do ponad 70 różnych kryptowalut za pośrednictwem giełdy Gemini, a także umożliwienie im dostępu do portfeli ich klientów za pośrednictwem jednego interfejsu. Inne funkcje obejmują rebalansowanie portfela, zbieranie strat podatkowych, łączność z danymi i pobieranie opłat.

Podobnie jak w przypadku przejęcia FairX przez Coinbase, przejęcie Bitrii przez Gemini ma miejsce w czasie, gdy doradcy finansowi starają się sprostać rosnącemu popytowi na inwestycje kryptowalutowe ze strony swoich klientów. Mimo że popularność kryptowalut gwałtownie wzrosła, tradycyjni doradcy finansowi często mają ograniczony dostęp do tego ekosystemu.

Badanie z czerwca 2021 roku przeprowadzone przez Financial Planning Association i Journal for Financial Planning wykazało, że 49 proc. doradców miało do czynienia z klientami, którzy wyrażali zainteresowanie kryptowalutami. – Wielu doradców finansowych miałoby dostęp tylko do jednego lub dwóch tokenów poprzez fundusze zamknięte i punktowe kryptowalutowe ETF-y – komentuje Dave Abner Global Head of Business Development w Gemini.

Jeszcze w grudniu 2021 r., Gemini ogłosiło, że będzie rozszerzać się na nowe terytoria poprzez partnerstwo z największym bankiem Kolumbii, Bancolombia. Przedstawiciel firmy poinformował wówczas, że współpraca będzie służyć „jako ważny krok w kierunku strategicznego rozszerzenia obecności Gemini w Ameryce Łacińskiej”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0