BTC.com odzyskało część kryptowalut skradzionych w cyberataku 

27 grudnia 2022

Siódmy co do wielkości basen wydobywczy Bitcoina poinformował, że jego usługi związane z funduszami klientów działają bez zarzutu.

Przypomnijmy, że do ataku doszło 3 grudnia 2022 r., a jego sprawcy ukradli około 700 tys. dolarów w aktywach klientów i 2,3 mln dolarów w aktywach firmy. Firma macierzysta basenu górniczego, BIT Mining Limited, wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie w dniu 26 grudnia.

BIT Mining i BTC.com zgłosiły cyberatak do organów ścigania w Shenzhen w Chinach. Lokalne władze rozpoczęły dochodzenie w sprawie incydentu, zbierając dowody i prosząc o pomoc poszczególne organy. Wysiłki te pomogły już BTC.com odzyskać część utracoych aktywów. „Spółka poświęci znaczne wysiłki, aby odzyskać skradzione aktywa cyfrowe” – napisano w komunikacie. Jak podkreślono, przedsiębiorstwo wdrożyło również technologię, która ma lepiej blokować i przechwytywać hakerów.

BTC.com jest uznawaną za jedną z największych na świecie puli wydobywczych kryptowalut. Przedsiębiorstwo zapewnia wielowalutowe usługi wydobywcze dla różnych aktywów cyfrowych, w tym Bitcoina i Litecoina. Oprócz usług górniczych firma oferuje również przeglądarkę blockchain. Jego spółka macierzysta, BIT Mining, jest firmą notowaną na giełdzie w Nowym Jorku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0