ConsenSys uruchomił prywatną beta testnet zkEVM

Twórca ekosystemu Web3 odostępnił swoją sieć zero-knowledge Ethereum Virtual Machine (zkEVM) do prywatnych testów beta.

Deweloperzy mogą wdrażać i zarządzać zdecentralizowanymi aplikacjami za pomocą narzędzi takich jak MetaMask, Truffle i Infura, tak jakby używali EVM bezpośrednio. Ponadto użytkownicy mogą pomostować aktywa między siecią testową Goerli a zkEVM, aby przetestować swoje inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje, lub DApps. 

„Uczestnicy Testnet mogą również mostkować tokeny, przenosić tokeny i wchodzić w interakcje z wdrożonymi dApps wymienionymi na naszej nadchodzącej stronie portalu ekosystemu. Zamierzamy dowiedzieć się, czy doświadczenie deweloperskie zkEVM ma potencjał do przyspieszenia innowacji w Web3 i będziemy oceniać opinie społeczności, aby poinformować o naszym następnym kroku” – napisano w komunikacie.

Technologia zero-knowledge weryfikuje transakcje na osobnej warstwie i wysyła obliczenia z powrotem do Ethereum bez wysyłania z powrotem całych danych. Dzięki prostemu dostarczeniu dowodu, że wszystko zostało poprawnie obliczone na warstwie 2 i umieszczeniu zwięzłego dowodu z powrotem w blockchainie, deweloperzy Ethereum szacują, że rozwiązania typu rollup, takie jak Optimism, mogą zwiększyć skalowalność nawet stukrotnie.

Onboarding użytkowników dla nowego ConsenSys zkEVM rozpocznie się w styczniu 2023 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0