ConsenSys uruchomił prywatną beta testnet zkEVM

15 grudnia 2022

Twórca ekosystemu Web3 odostępnił swoją sieć zero-knowledge Ethereum Virtual Machine (zkEVM) do prywatnych testów beta.

Deweloperzy mogą wdrażać i zarządzać zdecentralizowanymi aplikacjami za pomocą narzędzi takich jak MetaMask, Truffle i Infura, tak jakby używali EVM bezpośrednio. Ponadto użytkownicy mogą pomostować aktywa między siecią testową Goerli a zkEVM, aby przetestować swoje inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje, lub DApps. 

„Uczestnicy Testnet mogą również mostkować tokeny, przenosić tokeny i wchodzić w interakcje z wdrożonymi dApps wymienionymi na naszej nadchodzącej stronie portalu ekosystemu. Zamierzamy dowiedzieć się, czy doświadczenie deweloperskie zkEVM ma potencjał do przyspieszenia innowacji w Web3 i będziemy oceniać opinie społeczności, aby poinformować o naszym następnym kroku” – napisano w komunikacie.

Technologia zero-knowledge weryfikuje transakcje na osobnej warstwie i wysyła obliczenia z powrotem do Ethereum bez wysyłania z powrotem całych danych. Dzięki prostemu dostarczeniu dowodu, że wszystko zostało poprawnie obliczone na warstwie 2 i umieszczeniu zwięzłego dowodu z powrotem w blockchainie, deweloperzy Ethereum szacują, że rozwiązania typu rollup, takie jak Optimism, mogą zwiększyć skalowalność nawet stukrotnie.

Onboarding użytkowników dla nowego ConsenSys zkEVM rozpocznie się w styczniu 2023 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0