BNY Mellon uruchamia usługi kryptowalutowe

16 października 2022

Najstarszy amerykański bank będzie przechowywał klucze prywatne i świadczył usługi księgowe równoważne do tych oferowanych menedżerom funduszy w tradycyjnych aktywach.

BNY Mellon uruchomił cyfrową platformę powierniczą w celu zabezpieczenia wybranych klientów w Ether (ETH) i Bitcoin (BTC) stając się pierwszym dużym bankiem w Stanach Zjednoczonych, który oferuje opiekę nad aktywami cyfrowymi i tradycyjnymi inwestycjami na tej samej platformie. Jak poinformowano w komunikacie, bank będzie przechowywał klucze prywatne, aby uzyskać dostęp do funduszy i zapewnić te same usługi księgowe oferowane menedżerom funduszy w innych aktywach, takich jak akcje i obligacje.

– Dzięki Digital Asset Custody kontynuujemy naszą podróż zaufania i innowacji w rozwijającą się przestrzeń aktywów cyfrowych, jednocześnie obejmując wiodącą technologię i współpracując z fintechami – powiedział Roman Regelman, dyrektor generalny usług papierów wartościowych i cyfrowych w BNY Mellon.

BNY Mellon ma 238 lat, posiada ponad 43 biliony dolarów w aktywach pod opieką lub administracją na całym świecie, a w 2021 r. utworzył jednostkę Digital Assets Unit w celu opracowania rozwiązań w zakresie aktywów cyfrowych i platformy łączącej cyfrowe i tradycyjne przechowywanie aktywów. Bank otrzymał zgodę na przechowywanie kryptowalut od nowojorskiego organu finansowego jesienią 2022 r..

Ostatnie badanie przeprowadzone przez bank wykazało, że 91% inwestorów instytucjonalnych jest zainteresowanych inwestowaniem w produkty tokenizowane, a 41% z nich posiada kryptowaluty w swoich portfelach.

Warto przypomnieć, że w marcu 2022 r. bank został wybrany przez firmę Circle jako powiernik należących do niej rezerw USDC. Wcześniej BNY poinformował o współpracy z platformą blockchain-data Chainalysis. Jej celem ma być pomóc tradycyjnym instytucjom finansowym w śledzieniu i analizowaniu produktów kryptowalutowych, co ma umożliwić dużym firmom zarządzanie ryzykiem prawnym związanym z kryptowalutami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0