CNN zamyka swój rynek NFT

24 października 2022

Przedsięwzięcie związane z niefunkcjonalnym tokenem funkcjonowało nieco poniżej czterech miesięcy.

Amerykański outlet multimedialny CNN ogłosił w tweecie opublikowanym 10 października 2022 r., że zamknie swój projekt nonfungible token (NFT) w mniej niż cztery miesiące po jego uruchomieniu. Nazwana „Vault by CNN: Moments That Changed Us”, kolekcja zawierała serię tokenów z ikonami wiadomości z 41-letniej historii CNN.

Wyjaśniając powody podjętej przez siebie decyzji przedstawiciele CNN powiedzieli, że Vault był 6-tygodniowym eksperymentem i pierwszą próbą wejścia w Web3. Wiadomo jednak, że firma nie będzie już rozwijać ani utrzymywać tej społeczności. Kolekcja została pierwotnie wybita na blockchainie Flow, przy czym CNN zachowa prawa autorskie do niej oraz własność nad treścią.

Według oficjalnej mapy drogowej, deweloperzy mieli wdrożyć w projekcie nowe funkcje, takie jak ekskluzywne perki CNN dla kolekcjonerów Vault czy wybijanie własnego artykułu CNN NFT. Na serwerze Discord projektu poinformowano, że użytkownicy otrzymają 20% oryginalnej ceny menniczej tokenów NFT w postaci stablecoinów lub tokenów FLOW zdeponowanych w portfelach kolekcjonerów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0