Blockchain.com zamknie konta obywateli Rosji

16 października 2022

Dostawca portfeli kryptowalutowych jest kolejną firmą, która przestanie świadczyć usługi dla obywateli Rosji ze względu na najnowsze sankcje ustanowione przez Unię Europejską.

Blockchain.com powiadomił swoich użytkowników, że zamknie konta rosyjskich obywateli w ciągu dwóch tygodni. Firma umożliwi rosyjskim użytkownikom wypłacenie swoich środków do 27 października 2022 roku. Po tej dacie konta obywateli Rosji w serwisie mają zostać zablokowane.

W opublikowanym komunikacie podkreślono, że Blockchain.com ma obecnie zakaz świadczenia usług powierniczych i nagród dla obywateli Rosji zgodnie z ósmym pakietem sankcji UE przeciwko Rosji. W przeciwieństwie do poprzednich sankcji, które ograniczyły płatności kryptowalutowe na linii Rosja – Uia Europejska do około 9,7 tys. dolarów, czyli 10 tys. euro, najnowszy pakiet wprowadza zakaz transgranicznych płatności kryptowalutowych między Rosjanami a UE. Nowe sankcje zostały nałożone w dniu 6 października 2022 r..

Usługi Blockchain.com nie są ograniczone do usług powierniczych. Firma prowadzi również portfel noncustodial, który daje użytkownikom pełną kontrolę nad swoimi aktywami, podczas gdy firma nie ma dostępu do danych portfela. Oprócz portfela noncustodial, Blockchain.com prowadzi również konta handlowe custodial, które pozwalają użytkownikom kupować i sprzedawać kryptowaluty na platformie.

Blockchain.com nie jest jedyną platformą, która wstrzymała niektóre usługi dla Rosjan.. W ostatnim czasie deweloper blockchain Dapper Labs również zawiesił rosyjskie konta z powodu najnowszych sankcji UE wobec Rosji i jej obywateli.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0