Brave uruchomiło natywny portfel kryptograficzny

13 grudnia 2021

Zorientowana na prywatność przeglądarka Brave poszerza swoje zaangażowanie w adopcję kryptowalut, zastępując swój portfel kryptowalut oparty na rozszerzeniu na natywny dla przeglądarki.

Obecnie firma przygotowuje oficjalne uruchomienie Brave Wallet, samodzielnego portfela kryptowalut wbudowanego w przeglądarkę Brave na komputery stacjonarne, umożliwiającego użytkownikom przechowywanie i kupowanie kryptowalut, takich jak Ether (ETH).

Nowy portfel różni się od innych portfeli Web 3.0, takich jak MetaMask, tym, że nie wymaga od użytkowników pobierania rozszerzenia, ale jest wbudowany bezpośrednio w przeglądarkę, jako główna funkcja. Według firmy ma to zmniejszyć zagrożenia bezpieczeństwa i polegać na dodatkowym procesorze i pamięci. Portfel kryptowaluty przeglądarki jest podobny do sprzętowych portfeli kryptograficznych, ponieważ implementuje własny hierarchiczny deterministyczny portfel BIP32. – Fundusze są zawsze przechowywane w blockchain, ale klucze do odblokowania tych funduszy są przechowywane w Brave Wallet – powiedział Brian Bondy, współzałożyciel Brave. Dodał, że klucze prywatne użytkownika zawsze pozostają na urządzeniach sprzętowych, jeśli użytkownik zdecyduje się podłączyć portfel sprzętowy dostawców takich jak Ledger czy Trezor.

Według Bondy’ego poleganie branży na portfelach kryptograficznych w postaci rozszerzeń przeglądarki jest jedną z głównych przeszkód we wdrażaniu kryptowalut głównego nurtu ze względu na ich ograniczone bezpieczeństwo. – Jednym z największych problemów z rozszerzeniami jest łatwość, z jaką przestępcy mogą zrobić fałszywe, które udają dobre rozszerzenie portfela — takie ataki spoofingu są dość powszechne — powiedział Bondy. Przytoczył również przykłady, takie jak fałszywe rozszerzenia MetaMask mające na celu kradzież kryptowaluty użytkowników, zauważając, że te również „kumulują szereg zależności kodu”, które z czasem mogą potencjalnie prowadzić do nierozwiązanych błędów audytu bezpieczeństwa. – Rozszerzenia nie mogą malować na „pełnym płótnie” interfejsu użytkownika przeglądarki, a zwłaszcza na pasku adresu lub pasku narzędzi, którego nie można sfałszować. Brave Wallet może w pełni wykorzystać ten obszar interfejsu użytkownika, aby chronić użytkowników przed oszustwami – powiedział Bondy.

Brave Wallet umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji w prawie każdych zasobach kryptograficznych, obsługujących wszystkie łańcuchy kompatybilne z maszyną wirtualną Ethereum lub EVM, w tym Polygon, xDai, Avalanche i inne. – Wsparcie Bitcoin (BTC) jest w fazie rozwoju i pojawi się w późniejszym terminie – powiedział Bondy. Firma planuje rozszerzyć swoją przeglądarkę o więcej blockchainów.

Oprócz obsługi interakcji DApp, Brave Wallet umożliwia również użytkownikom wysyłanie i odbieranie niewymiennych tokenów lub NFT, opartych na blockchainach kompatybilnych z EVM. Portfel umożliwia również użytkownikom kupowanie kryptowalut za pomocą wielu walut fiducjarnych, w tym dolara amerykańskiego lub euro, za pośrednictwem usługi Wyre.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0