Winding Tree nawiązało współpracę z American Airlines

17 listopada 2021

Zdecentralizowana platforma oparta na Ethereum poinformował o współpracy z firmą American Airlines.

Dzięki współpracy podmioty dokonujące zakupu podróży służbowych w Stanach Zjednoczonych zyskają dostęp do Winding Tree. Neil Geurin, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego Digital and Distribution w American Airlines, powiedział, że Winding Tree zapewni „bezproblemowe podejście” do dostępu do zakwaterowania turystycznego.

Winding Tree obsługuje wszelkiego rodzaju połączenia peer-to-peer dla branży turystycznej i lotniczej. Firma posiada zdecentralizowany marketplace, stworzony z użyciem blockchaina Ethereum, który bezpośrednio łączy kupujących i dostawców w środowisku peer-to-peer. Oprócz American Airlines, przedsiębiorstwo nawiązało już współpracę z Air Canada, jednym z największych przewoźników w Ameryce Północnej.

American Airlines to największa linia lotnicza w Ameryce Północnej, która w 2020 r. obsłużyła ponad 95,3 mln pasażerów. Ruch pasażerski osiągnął szczytowy poziom blisko 215,2 mln w 2019 r. przed pandemią Covid-19. W październiku 2021 r. firma poinformowała o zysku netto w trzecim kwartale w wysokości 169 mln dolarów przy przychodach w wysokości 9 mld USD. Przychody wzrosły o 20% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Linie lotnicze odnotowały duże straty w związku z pandemią Covid-19, w czasie gdy rządy poszczególnych państw zablokowały ich gospodarki i ograniczyły podróże krajowe i międzynarodowe. Według Airports Council International, skutki pandemii dla branży lotniczej oznaczało utratę ponad 1 miliarda pasażerów w 2020 roku. Pedro Anderson, współzałożyciel Winding Tree, powiedział, że pandemia stworzyła „całkowitą zmianę paradygmatu w podróżowaniu” – stąd też nacisk kierowanej przez niego firmy na wprowadzanie innowacji.

W 2020 r. dostawca technologii transportu lotniczego Sita oszacował, że 59% linii lotniczych pilotowało lub badało rozwiązania technologiczne blockchain dla swoich wewnętrznych procesów. Według Accenture już w 2018 r. szacowano, że 86% firm z branży lotniczej i obronnej planowało wdrożenie rozwiązań opartych na blockchain.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0