Circle zainwestuje w japońskiego jena stablecoin

15 listopada 2021

Plany firmy związane z ekspansją w Azji obejmują stworzenie regionalnej centrali przedsiębiorstwa w Singapurze, nowe ramię venture oraz inwestycje w japońskie jeny stablecoin.

Aby wzmocnić swoją obecność w Azji, Circle wybrał Singapur jako miasto, w którym zostanie utworzona regionalna siedziba przedsiębiorstwa. Firma tworzy również ramię inwestycyjne o nazwie Circle Ventures. Jego pierwsza inwestycja skupi się na stablecoinie jena japońskiego.

Jak tłumaczy szef Circle, Jeremy Allaire, firma widzi znaczne możliwości rozwoju na rynkach azjatyckich, gdzie spodziewa się silnego przyjęcia stablecoinów na rynkach pożyczek i pożyczek. Dodał, że środowisko inflacyjne i poszukiwanie rentowności przede wszystkim wywołałoby ruch rynków na stablecoiny. Wypowiadając się na temat Circle Yield, najnowszej oferty firmy przynoszącej oprocentowanie, Allaire powiedział: – Podczas gdy wiele osób chce skoncentrować się na kupowaniu Bitcoina bezpośrednio, my sądzimy, że dla zarządców kapitału w korporacjach i skarbników korporacyjnych alokacja w zysk stablecoin będzie rzeczywiście bardzo, bardzo atrakcyjna.

Circle prowadzi obecnie proces rekrutacji, aby pozyskać pracowników do swojego nowego biura w Singapurze. Celem firmy jest doprowadzenia do sytuacji, w której USDC byłby jednym z pierwszych globalnych stablecoinów licencjonowanych w Singapurze. Firma współpracuje już z władzami monetarnymi Singapuru, aby przyspieszyć przyjęcie USDC przez główne przedsiębiorstwa w kraju.

Jeremy Allaire był jednym z pierwszych dyrektorów w branży kryptograficznej, który wyraził wyraźne poparcie dla niedawnej propozycji administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena dotyczącej uregulowania emitentów stablecoin jako banków. – Zgadzamy się z tym podstawowym założeniem dla czegoś, co potencjalnie stanowi podstawę naprawdę szerokiej liczby płatności i aktywności rynkowej – powiedział. W osobnym wywiadzie Allaire przyznał, że obecne kroki zmodernizują obecne przepisy dotyczące transmisji pieniędzy „do znacznie bardziej fundamentalnej infrastruktury będącej podstawą tego, jak potencjalnie może wyglądać przyszłość bankowości i rynków kapitałowych”.

Jeremy Allaire to amerykański technolog i przedsiębiorca internetowy. Jest dyrektorem generalnym i założycielem firmy Circle oraz prezesem zarządu Brightcove. Wraz ze swoim bratem JJ Allaire założył Allaire Corporation w 1995 roku. Allaire Corp. miał udane IPO w styczniu 1999 roku i został przejęty przez Macromedia w 2001 roku. Allaire pełnił funkcję CTO w Macromedia po przejęciu i pomagał w rozwoju Macromedia Platforma MX. Allaire opuścił firmę Macromedia w lutym 2003 r., aby dołączyć do firmy venture capital General Catalyst jako technolog i dyrektor-rezydent. W 2004 roku Allaire założył Brightcove, internetową platformę wideo używaną przez wiele mediów i organizacji marketingowych na całym świecie. Po udanym IPO na początku 2012 r.Allaire ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego w 2013 r. i obecnie pełni funkcję prezesa zarządu. W październiku 2013 r. Allaire ogłosiło uruchomienie Circle, internetowej firmy zajmującej się finansami konsumenckimi, której celem jest udostępnienie głównych konsumentów mocy i korzyści płynących z cyfrowych pieniędzy, takich jak Bitcoin.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0