Brazylijski regulator papierów wartościowych zatwierdza Ether

14 lipca 2021

Zgodnie z komunikatem QR Capital, spółki holdingowej QR Asset Management, brazylijska Comissão de Valores Mobiliários (CVM), krajowy regulator papierów wartościowych, zatwierdził fundusz Ether (ETH) typu ETF.

Fundusz, który działa pod oznaczeniem QETH11, będzie handlował na brazylijskiej giełdzie B3 o wysokiej renomie, która działa jako giełda regionalna i obsługuje klientów na całym świecie. QETH11 będzie korzystał z tego samego indeksu Ether, który jest używany przez CME Group i będzie korzystać z instytucjonalnych usług powierniczych świadczonych przez Gemini braci Winklevoss.

W opublikowanym komunikacie emitent funduszu przedstawia produkt jako „prostą, bezpieczną i regulowaną opcję dla każdego inwestora, aby uzyskać bezpośrednią ekspozycję na Ethereum za pośrednictwem preferowanego brokera, bez martwienia się o rejestracje na giełdach, portfelach lub kluczach prywatnych”. QR Asset Management kupuje fizyczny ETH dla produktu i zobowiązuje się zapewnić wysoki poziom przejrzystości i bezpieczeństwa dla inwestorów QETH11.

– Brazylijskie organy regulacyjne dostrzegają dojrzewanie rynku kryptowalut i rozumieją, że ważne jest oferowanie produktów regulowanych inwestorom, którzy nie mogą się doczekać zbadania tych nowych klas aktywów. Mamy nadzieję, że te sygnały z Brazylii zachęcą SEC do zatwierdzenia pierwszego amerykańskiego krypto ETF – powiedział Fernando Carvalho, dyrektor generalny QR Capital.

QR Asset Management to największy menedżer aktywów kryptowalut, w 100% alokowany w aktywach cyfrowych, w Ameryce Łacińskiej. Zakwalifikowane przez CVM i ANBIMA zarządzanie aktywami stara się łączyć zabezpieczenia regulacyjne z najlepszymi praktykami inwestorów instytucjonalnych.

Powyższa wiadomość pojawia się niedługo po dwóch wcześniejszych kryptowalutowych zatwierdzeniach ETF w marcu 2021, jednej w 100% Bitcoin, a drugiej zawierającej pięć kryptowalut, oprócz Bitcoin (BTC). Oba są również przedmiotem obrotu na B3, a produkt tylko do bitcoinów jest podobnie zarządzany przez QR Asset Management. Rozpoczął handel pod oznaczeniem QBTC11 pod koniec czerwca 2021 r. W lutym 2021 r. Kanadyjska Komisja Papierów Wartościowych w Ontario dała zielone światło dla pierwszego na świecie fizycznie rozliczanego ETF Bitcoina. Gdzie indziej, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, regulatorzy papierów wartościowych wciąż opóźniają zatwierdzanie kryptowalut ETF pomimo stałego popytu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0