Brevan Howard tworzy dział zajmujący się kryptowalutami

Wiodący brytyjski fundusz hedgingowy planuje jeszcze bardziej zaangażować się w kryptowaluty i aktywa cyfrowe.

Dyrektor generalny firmy Aron Landy, który zarządza przedsiębiorstwem od czasu, gdy jego współzałożyciel i wieloletni sponsor kryptowalut Alan Howard ustąpił w 2019 roku, stwierdził, że firma „zaangażuje się w szybką rozbudowę swojej platformy i oferty w kryptowalutach i aktywach cyfrowych”.

Strategia firma dotycząca kryptowalut jest dwutorowa. Przedsiębiorstwo uruchomiło nowy dział biznesowy „BH Digital”, aby zarządzać swoimi zasobami kryptograficznymi i cyfrowymi, a także zatrudniła dyrektora generalnego CMT Digital Colleen Sullivan, aby poprowadziła inwestycje prywatne i venture capital w kryptowalutach. Wcześniej Sullivan kierowała CMT Digital – oddziałem CMT Group zajmującym się handlem kryptowalutami, inwestycjami w blockchain i zaangażowaniem prawnym/politycznym w branży – od końca 2013 roku. Jak podkreślił Landy, jej duże wrażenie zrobiły na nim „wyjątkowe osiągnięcia Sullivan w dokonywaniu bardzo udanych inwestycji w kryptowaluty”. Dodał również, że jej nominacja przyniesie ogromne korzyści klientom Brevan Howard.

Strategia kryptowalutowa Brevan Howard pod rządami Landy sugeruje, że odejście Howarda w niewielkim stopniu zmniejszyło apetyt firmy na inwestowanie w tę przestrzeń. Pod jego kierownictwem Brevan Howard Master Fund ogłosił, że przeznaczy 1,5% na kryptowaluty, czyli około 84 miliony dolarów.

Brevan Howard to europejska firma zarządzająca funduszami hedgingowymi. Firma została założona przez Alana Howarda i czterech innych w 2002 roku. Przed laty była określana mianem jednego z największych „makro-funduszy hedgingowych” na świecie, z 40 miliardami dolarów w zarządzanych aktywach (AUM) w październiku 2013 r. przed redukcją do 18 miliardów dolarów w 2016 r. Według stanu na czerwiec 2019 r. firma zarządzała 7 miliardami dolarów. Do września 2020 r. fundusz zarządzał aktywami inwestorów o wartości około 10 miliardów dolarów w swoich sześciu biurach na całym świecie.

Brevan Howard ma na swoim koncie wiele inwestycji kryptograficznych, w tym w dewelopera EOS Block.one i należącą do ICE platformę aktywów cyfrowych Bakkt. W lecie 2021 r. podmiot zyskał 25 milionów dolarów za sprawą londyńskiej firmy świadczącej usługi kryptograficzne Copper.co, a także zainwestował w azjatycką platformę inwestycyjną kryptowalut Kikitrade. Firma ma również 25% udziałów w One River Digital Asset Management, amerykańskim funduszu hedgingowym, który kupił w 2020 r. Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) o wartości 600 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0