Brevan Howard tworzy dział zajmujący się kryptowalutami

13 września 2021

Wiodący brytyjski fundusz hedgingowy planuje jeszcze bardziej zaangażować się w kryptowaluty i aktywa cyfrowe.

Dyrektor generalny firmy Aron Landy, który zarządza przedsiębiorstwem od czasu, gdy jego współzałożyciel i wieloletni sponsor kryptowalut Alan Howard ustąpił w 2019 roku, stwierdził, że firma „zaangażuje się w szybką rozbudowę swojej platformy i oferty w kryptowalutach i aktywach cyfrowych”.

Strategia firma dotycząca kryptowalut jest dwutorowa. Przedsiębiorstwo uruchomiło nowy dział biznesowy „BH Digital”, aby zarządzać swoimi zasobami kryptograficznymi i cyfrowymi, a także zatrudniła dyrektora generalnego CMT Digital Colleen Sullivan, aby poprowadziła inwestycje prywatne i venture capital w kryptowalutach. Wcześniej Sullivan kierowała CMT Digital – oddziałem CMT Group zajmującym się handlem kryptowalutami, inwestycjami w blockchain i zaangażowaniem prawnym/politycznym w branży – od końca 2013 roku. Jak podkreślił Landy, jej duże wrażenie zrobiły na nim „wyjątkowe osiągnięcia Sullivan w dokonywaniu bardzo udanych inwestycji w kryptowaluty”. Dodał również, że jej nominacja przyniesie ogromne korzyści klientom Brevan Howard.

Strategia kryptowalutowa Brevan Howard pod rządami Landy sugeruje, że odejście Howarda w niewielkim stopniu zmniejszyło apetyt firmy na inwestowanie w tę przestrzeń. Pod jego kierownictwem Brevan Howard Master Fund ogłosił, że przeznaczy 1,5% na kryptowaluty, czyli około 84 miliony dolarów.

Brevan Howard to europejska firma zarządzająca funduszami hedgingowymi. Firma została założona przez Alana Howarda i czterech innych w 2002 roku. Przed laty była określana mianem jednego z największych „makro-funduszy hedgingowych” na świecie, z 40 miliardami dolarów w zarządzanych aktywach (AUM) w październiku 2013 r. przed redukcją do 18 miliardów dolarów w 2016 r. Według stanu na czerwiec 2019 r. firma zarządzała 7 miliardami dolarów. Do września 2020 r. fundusz zarządzał aktywami inwestorów o wartości około 10 miliardów dolarów w swoich sześciu biurach na całym świecie.

Brevan Howard ma na swoim koncie wiele inwestycji kryptograficznych, w tym w dewelopera EOS Block.one i należącą do ICE platformę aktywów cyfrowych Bakkt. W lecie 2021 r. podmiot zyskał 25 milionów dolarów za sprawą londyńskiej firmy świadczącej usługi kryptograficzne Copper.co, a także zainwestował w azjatycką platformę inwestycyjną kryptowalut Kikitrade. Firma ma również 25% udziałów w One River Digital Asset Management, amerykańskim funduszu hedgingowym, który kupił w 2020 r. Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) o wartości 600 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0