Brevan Howard zainwestuje w kryptowaluty

16 kwietnia 2021

Brytyjski fundusz hedgingowy planuje bezpośrednią inwestycję w aktywa cyfrowe po ponad roku ekspozycji na przestrzeń kryptograficzną.

Według raportu Bloomberga, Brevan Howard Asset Management przeznaczy 1,5% z 5,6 miliarda dolarów swojego głównego funduszu hedgingowego na kryptowaluty. Łącznie będzie to kwota około 84 milionów dolarów. Źródło posiadające wiedzę na ten temat podało, że dwaj współzałożyciele kryptowalutowej firmy inwestycyjnej Distributed Global, Johnny Steindorff i Tucker Waterman, poprowadzą Brevan Howard do sfery kryptowalut.

Firma zarządzająca aktywami ma koncentrować się na szerokiej gamie kryptowalut z wyjątkiem Bitcoina, zakładając, że cena aktywów kryptograficznych będzie nadal rosła.

Potencjalna inwestycja dużego funduszu hedgingowego nie byłaby pierwszą ekspozycją firmy Brevan Howard na rynek kryptowalut. Współzałożyciel firmy, miliarder Alan Howard, ma 25% udziałów w One River Digital Asset Management, amerykańskim funduszu hedgingowym, który w 2020 roku kupił wart 600 milionów dolarów Bitcoin (BTC) i Ether (ETH).

Brevan Howard nie jest jedynym funduszem hedgingowym interesującym się rynkiem kryptowalut. W lutym 2021 r. globalna firma inwestycyjna M31 Capital z siedzibą w Nowym Jorku złożyła dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, aby uruchomić fundusz hedgingowy Bitcoin. Miliarder zarządzający funduszami hedgingowymi i filantrop Ray Dalio również nazwał Bitcoin „piekłem wynalazku” i porównał go do złota.

Firma Brevan Howard została współzałożona przez Alana Howarda i jego czterech partnerów w 2002 roku. Dawniej określana mianem jednego z największych „makrofunduszy hedgingowych” na świecie z 40 miliardami dolarów w zarządzaniu aktywami w październiku 2013 r., w 2016 dysponowała kapitałem 18 miliardów dolarów. Od czerwca 2019 roku firma zarządza 7 miliardami dolarów. Do września 2020 r. fundusz zarządzał około 10 miliardami dolarów aktywami inwestorów w swoich sześciu biurach.

Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 430 osób na całym świecie, 28 pracowników w swoim biurze w Nowym Jorku i ponad 40 pracowników w swoich biurach na wyspie Jersey. Osiemdziesięciu jej pracowników to handlowcy. Według jednego z partnerów-założycieli firmy „wysokie obroty są częścią modelu biznesowego”, a handlowcy są „ograniczani”, jeśli nie spełniają standardów firmy w zakresie wyników.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0