Brytyjska służba zdrowia wykorzystuje blockchain do monitorowania szczepionek

19 stycznia 2021

Narodowa Służba Zdrowia w Wielkiej Brytanii wdraża rozwiązanie IoT w celu monitorowania przechowywania zapasów szczepionek COVID-19.

Publiczna rozproszona sieć rejestrów Hedera Hashgraph jest używana przez brytyjskiego dostawcę cyfrowego śledzenia zasobów o nazwie Everyware w celu zapewnienia krajowej służbie zdrowia systemu do zarządzania magazynem szczepionek COVID-19.

Niektóre z powszechnie stosowanych szczepionek COVID-19, które są obecnie podawane, w celu zachowania swojej skuteczności wymagają przechowywania w bardzo niskich temperaturach. Stanowi to poważne wyzwanie dla publicznych i prywatnych służb zdrowia na całym świecie.

W celu utrzymania szczepionki COVID-19 w bezpiecznych warunkach Everyware dostarczy kilku placówkom NHS swoje oprogramowanie do śledzenia i monitorowania zasobów. Warstwa podstawowa Hedera Consensus Service zapewnia weryfikowalne sygnatury czasowe i porządkowanie zdarzeń w całym łańcuchu dostaw szczepionek oraz umożliwia placówkom opieki zdrowotnej bezpieczne udostępnianie danych innym uczestnikom łańcucha dostaw szczepionek – między innymi dostawcom farmaceutycznym, scentralizowanym magazynom i firmom transportowym.

Początkowo Everyware dostarcza rozwiązanie oparte na Hedera wybranej grupie placówek NHS w regionie South Warwickshire, w tym szpitalom w Stratford Upon Avon i Warwick. Przedstawiciel firmy potwierdza, że Everyware współpracuje już z funduszem NHS od „wielu lat, począwszy od monitorowania leków przechowywanych zarówno w lodówce jak i w temperaturze pokojowej”. Urządzenia takie jak lodówki do krwi, zamrażarki i podgrzewacze, są przykładami rodzajów aktywów monitorowanych przez Everyware w publicznych placówkach służby zdrowia w Wielkiej Brytanii. Aktualnie firma prowadzi rozmowy z funduszami NHS w celu wdrożenia systemu w kolejnych placówkach, co ma pozwolić na zmniejszenie marnotrawstwa leków w różnych obiektach.

Oprócz oprogramowania i podstawowej warstwy sieci Hedera rozwiązanie do przechowywania szczepionek COVID-19 opiera się na sprzęcie do monitorowania zasobów związanych z dystrybucją i administracją. – Zazwyczaj na miejscu umieszczamy czujniki w poszczególnych lodówkach (lub szafkach w przypadku leków o temperaturze pokojowej), które przesyłają dane za pośrednictwem lokalnej sieci kratowej do Everyware Smart Hub. Oprócz dostarczania lokalnych alertów Smart Hub jest bramą internetową umożliwiającą urządzeniom łączenie się z platformą chmury – informują przedstawiciele firmy.

Kraje takie jak Brazylia już uznały blockchain za cenne narzędzie zapewniające przejrzyste i skuteczne śledzenie dostaw szczepionek. Oprócz wyzwań związanych ze szczepionkami technologia Hedera została już wykorzystana przez naukowców do zrozumienia rozprzestrzeniania się infekcji w populacjach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0