Nowa platforma tajlandzkiej giełdy bez kryptowalut?

20 stycznia 2021

Giełda Tajlandii nie chce, aby kryptowaluty znalazły się na nowej platformie do handlu aktywami cyfrowymi.

Giełda planuje uruchomić platformę do handlu aktywami cyfrowymi w drugiej połowie 2021 r. – jednak nie będzie ona obsługiwała kryptowalut.

Nagłówek w The Bangkok Post „Nieuchronny handel aktywami cyfrowymi” na pierwszy rzut oka wydaje się być optymistyczny dla branży w tym regionie, jednak w artykule można przeczytać, że tamtejsza giełda nie chce uwzględniać kryptowalut. „ Giełda Tajlandii (SET) twierdzi, że kryptowaluty nie spełniają wymogów jego produktów i mogą ułatwić pranie brudnych pieniędzy, szkodząc jednocześnie wizerunkowi giełdy jako giełdy o dużym zaufaniu”.

Giełda określiła trzy kryteria wystawiania tokenów zabezpieczonych aktywami od zatwierdzonych firm. Po pierwsze, token musi mieć bazowy składnik aktywów, który inwestorzy mogą „przeanalizować pod kątem wartości”. Po drugie, musi być „wartościowym produktem, który wspiera działalność gospodarczą”. Po trzecie, produkt musi „przynosić korzyści społeczeństwu i środowisku”.

Kasikorn Business Technology Group (KBTG), oddział Kasikorn Bank, który ściśle współpracuje z tajlandzką giełdą przy projektach blockchain, będzie podmiotem odpowiedzialnym za pozyskiwanie i sprawdzanie produktów wchodzących na nowy rynek.

Wiceprezes wykonawczy giełdy Kitti Sutthiatthasil powiedział, że kryptowaluty, takie jak Bitcoin, nie spełniają żadnego z określonych kryteriów. Jako główny problem wskazał pranie pieniędzy i powiedział, że przyczyną pominięcia Bitcoina była również stabilność waluty. – Tajlandia ma silną gospodarkę. Ponieważ inflacja pozostała niska, a środki Banku Tajlandii mające na celu utrzymanie stabilnego bahta działały w przeszłości, SET nie ma obecnie powodu, aby wspierać kryptowaluty.

Tymczasem tajlandzka giełda aktywów kryptograficznych, Bitkub, została zamknięta we wtorek 19 stycznia 2021 r. na polecenie SEC, która zmieniła przepisy dotyczące kryptowalut w listopadzie 2020 r. Nadzór finansowy dał firmie pięć dni na naprawienie problemów, które spowodowały trzykrotną awarię platformy w jednym miesiącu z powodu gwałtownych wzrostów aktywności handlowej. Bitkub ma obecnie 97% udziału w rynku Tajlandii w oparciu o liczbę kont i codzienny handel. Firma zgłosiła, że ​​łączna liczba aktywnych kont wzrosła do prawie 800 000 w pierwszym tygodniu stycznia 2021 r., a wolumeny wzrosły do ​​50 milionów dolarów dziennie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0