Brytyjski oddział Santandera podąża za Barclays w sprawie Binance

13 grudnia 2021

Hiszpański bank Santander nie będzie już pozwalał swoim klientom w Wielkiej Brytanii na wysyłanie płatności do giełdy kryptowalut Binance.

Z informacji opublikowanych na brytyjskim koncie Santandera na Twitterze wynika, że bank postanowił wstrzymać płatności na największej na świecie giełdzie kryptograficznej, aby zapobiec oszustwom. Bank poinformował klientów, że nadal będą mogli wypłacić gotówkę z Binance.

Wielu posiadaczy kont w Santanderze wyraziło już swoje negatywne odczucia związane z decyzją banku: „Jestem jednym z długoletnich posiadaczy kont w Waszym banku, więc nie mówcie mi jak mogę wydać moje pieniądze” – napisał użytkownik Twittera Brian Moore. „Jeśli zdecyduję się korzystać z Binance, to jest mój wybór”.

W czerwcu 2021 r. brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) ostrzegł konsumentów, że Binance Markets Limited nie będzie już mogła angażować się w jakąkolwiek działalność regulowaną w Wielkiej Brytanii. Chociaż organ nadzoru finansowego nie reguluje kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) czy Ether (ETH), niektóre kryptowaluty i to, co uważa za zabezpieczenie, podlega jego mandatowi. FCA poinformowało inwestorów, aby „uważali na reklamy online i w mediach społecznościowych, obiecując wysokie zwroty z inwestycji w kryptoaktywa lub produkty związane z kryptoaktywami”.

Binance odpowiedziało na to zawiadomienie, twierdząc, że mandat FCA nie uniemożliwił giełdzie prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii, ponieważ Binance Markets Limited jest odrębnym podmiotem. Jednak niektóre znane instytucje finansowe w Wielkiej Brytanii już nałożyły ograniczenia na klientów zajmujących się Binance.

Przypomnijmy, że na początku lipca 2021 r. brytyjski międzynarodowy bank Barclays poinformował swoich klientów, że wstrzyma wszelkie płatności kartą kredytową lub debetową dokonywane na giełdzie kryptowalut Binance do odwołania, powołując się również na zawiadomienie FCA. Z kolei Starling Bank z siedzibą w Wielkiej Brytanii stoi na tym samym stanowisku co Santander – poinformował on, że jego klienci mogą deponować kryptowaluty na swoich kontach, ale jego „międzynarodowy dostawca walut nie obsługuje zakupu kryptowalut”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0