Woori kolejnym bankiem z usługą przechowywania kryptowalut

12 lipca 2021

Coraz więcej wiodących banków południowokoreańskich tworzy spółki joint venture z niewielkimi właścicielami, aby wejść na rynek kryptopowierniczy przy jednoczesnym przestrzeganiu lokalnych przepisów.

Jak podaje serwis „The Korean Economic Daily”, jednostki bankowej grupy, Woori Woori Financial Group stała się najnowszą ważną instytucją finansową w Korei Południowej, która ogłosiła, że ​​uruchomi usługi przechowywania aktywów cyfrowych. Bank współpracuje z firmą Coinplug, zajmującą się rozwiązaniami fintech, opartą na Bitcoinie, w celu utworzenia spółki joint venture zajmującej się przechowywaniem aktywów cyfrowych o nazwie D-Custody. Coinplug będzie największym udziałowcem D-Custody, a następnie Woori Bank. Oczekuje się, że wspólne przedsięwzięcie zostanie uruchomione w nadchodzących tygodniach.

Według obowiązującego koreańskiego ustawodawstwa podmioty krajowe nie mają dostępu do usług giełd kryptowalut, co oznacza, że ​​banki w tym kraju mogą wejść na rynek kryptowalut tylko poprzez wspólne przedsięwzięcia polegające na inwestowaniu w akcje. Podczas gdy lokalne banki nie mogą bezpośrednio wchodzić na rynek przechowywania aktywów cyfrowych, coraz większa liczba głównych koreańskich instytucji finansowych tworzy spółki joint venture z częściową własnością, aby zdobyć przyczółek w branży. – Na rynkach zagranicznych przechowywanie aktywów cyfrowych stało się udaną, ugruntowaną praktyką wśród nowych usług oferowanych przez banki – powiedział przedstawiciel Woori Banku.

Według stanu na sierpień 2020 r. cztery z pięciu największych banków Korei Południowej zadeklarowały zamiar uruchomienia usług powiernictwa kryptowalut, w tym Kookmin Bank, Shinhan Bank, NH Nonghyup Bank i Woori Bank. Kookmin, największa instytucja finansowa w kraju, złożyła wniosek o znak towarowy dla swojej usługi powierniczej w marcu 2020 r., przed założeniem w listopadzie tego samego roku spółki Korea Digital Asset Co. we współpracy z funduszem venture capital Hashed i lokalną firmą usługową blockchain Haechi Labs. W czerwcu 2020 r. Nonghyup Bank uruchomił konsorcjum usług finansowych blockchain we współpracy z deweloperem blockchain Hexlant, przy czym grupa ogłosiła plany uruchomienia działalności powierniczej wraz z Korea Information & Communications Co.

W styczniu 2021 r. Shinhan Bank ogłosił, że dokonał strategicznej inwestycji w konsorcjum zajmujące się przechowywaniem kryptowalut, Korea Digital Asset Trust, które jest wspierane przez dużą lokalną giełdę Korbit.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0