Visa informuje o swoich wydatkach na kryptowaluty w pierwszej połowie 2021 r

16 lipca 2021

Globalny gigant płatności będzie nadal wspierać rozwój i adopcję branży kryptowalut w ramach swojej działalności.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym 7 lipca 2021 r. Visa ogłosiła, że ​​jej karty obsługujące kryptowaluty przetworzyły ponad 1 miliard dolarów w łącznych wydatkach w pierwszej połowie 2021 roku.

​​Visa współpracuje obecnie z 50 dużymi firmami z branży kryptograficznej, a także z programami kart kryptograficznych umożliwiającymi użytkownikom konwersję i wydawanie cyfrowej waluty u 70 milionów sprzedawców na całym świecie. Biorąc pod uwagę wielkość wydatków na karty Visa powiązane z kryptowalutami, firma poinformowała, że ​​„jest jasne, że społeczność kryptograficzna dostrzega wartość w łączeniu walut cyfrowych z globalną siecią Visa”.

Jak podkreślają przedstawiciele przedsiębiorstwa, obsługa walut cyfrowych nie wymaga jednak, aby globalni sprzedawcy akceptowali bezpośrednio kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC). Obecnie Visa współpracuje z głównymi graczami kryptograficznymi, takimi jak platforma wymiany kryptowalut Crypto.com, aby umożliwić system rozliczeń kryptowalut dla transakcji fiat, a także z innymi dużymi firmami kryptograficznymi, takimi jak giełda FTX, Coinbase, CoinZoom i inne.

Visa stwierdziła również, że stablecoiny – kryptowaluty powiązane z wartością innych aktywów lub walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański – zaczynają spełniać obietnicę cyfrowego fiata, opisując jego przyjazne dla programistów funkcje w połączeniu z niezawodnością fiat. rezerwy zabezpieczone. „Stablecoiny są na dobrej drodze, aby stać się ważną częścią szerszej cyfrowej transformacji usług finansowych, a Visa jest podekscytowana, że ​​może pomóc w kształtowaniu i wspieraniu tego rozwoju. Byliśmy zajęci w Visa, łącząc gospodarkę kryptograficzną z naszą 'siecią sieci’, strategią mającą na celu dodanie wartości do wszystkich form przepływu pieniędzy, zarówno w sieci Visa, jak i poza nią” – czytamy w komunikacie firmy.

Visa, jedna z największych na świecie firm płatniczych, dokonała w 2020 roku dużego ruchu w branży kryptograficznej, współpracując z wspieraną przez Goldman Sachs firmą blockchain Circle, aby uczynić swój stablecoin USD Coin (USDC) kompatybilnym z niektórymi kartami kredytowymi. Od tego czasu firma potwierdziła swoje zaangażowanie w płatności kryptograficzne i fiat on-rampy, a także szczególny nacisk na integracje oparte na stablecoinach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0