Globalny gigant płatności będzie nadal wspierać rozwój i adopcję branży kryptowalut w ramach swojej działalności.
W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym 7 lipca 2021 r. Visa ogłosiła, że jej karty obsługujące kryptowaluty przetworzyły ponad 1 miliard dolarów w łącznych wydatkach w pierwszej połowie 2021 roku.
Visa współpracuje obecnie z 50 dużymi firmami z branży kryptograficznej, a także z programami kart kryptograficznych umożliwiającymi użytkownikom konwersję i wydawanie cyfrowej waluty u 70 milionów sprzedawców na całym świecie. Biorąc pod uwagę wielkość wydatków na karty Visa powiązane z kryptowalutami, firma poinformowała, że „jest jasne, że społeczność kryptograficzna dostrzega wartość w łączeniu walut cyfrowych z globalną siecią Visa”.
Jak podkreślają przedstawiciele przedsiębiorstwa, obsługa walut cyfrowych nie wymaga jednak, aby globalni sprzedawcy akceptowali bezpośrednio kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC). Obecnie Visa współpracuje z głównymi graczami kryptograficznymi, takimi jak platforma wymiany kryptowalut Crypto.com, aby umożliwić system rozliczeń kryptowalut dla transakcji fiat, a także z innymi dużymi firmami kryptograficznymi, takimi jak giełda FTX, Coinbase, CoinZoom i inne.
Visa stwierdziła również, że stablecoiny – kryptowaluty powiązane z wartością innych aktywów lub walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański – zaczynają spełniać obietnicę cyfrowego fiata, opisując jego przyjazne dla programistów funkcje w połączeniu z niezawodnością fiat. rezerwy zabezpieczone. „Stablecoiny są na dobrej drodze, aby stać się ważną częścią szerszej cyfrowej transformacji usług finansowych, a Visa jest podekscytowana, że może pomóc w kształtowaniu i wspieraniu tego rozwoju. Byliśmy zajęci w Visa, łącząc gospodarkę kryptograficzną z naszą 'siecią sieci’, strategią mającą na celu dodanie wartości do wszystkich form przepływu pieniędzy, zarówno w sieci Visa, jak i poza nią” – czytamy w komunikacie firmy.
Visa, jedna z największych na świecie firm płatniczych, dokonała w 2020 roku dużego ruchu w branży kryptograficznej, współpracując z wspieraną przez Goldman Sachs firmą blockchain Circle, aby uczynić swój stablecoin USD Coin (USDC) kompatybilnym z niektórymi kartami kredytowymi. Od tego czasu firma potwierdziła swoje zaangażowanie w płatności kryptograficzne i fiat on-rampy, a także szczególny nacisk na integracje oparte na stablecoinach.