Norweski miliarder inwestuje w giełdę kryptowalut

29 marca 2021

Norweski inwestor-miliarder Øystein Stray Spetalen dokonał zwrotu o 180° w swoich opiniach na temat kryptowaluty i obecnie jest współwłaścicielem krajowej giełdy kryptowalut MiraiEx.

W tym samym miesiącu norweski miliarder inwestor Øystein Stray Spetalen przeszedł od odrzucenia Bitcoina (BTC) jako „nonsensownej waluty” do ujawnienia, że ​​dołączył do zarządu największej norweskiej krajowej giełdy kryptograficznej MiraiEx.

Wcześniej Spetalen uważał, że kryptowaluty, takie jak Bitcoin, powinny zostać zakazane przez norweskie i europejskie władze ze względu na destrukcyjny wpływ ich wydobycia na środowisko. We wcześniej nagranym wywiadzie, wyświetlanym na konferencji DNB Invest 18 marca 2021 r. Spetalen, powiedział: – Bitcoin zużywa dziś tyle samo energii, co cała Norwegia. Jest wyjątkowo wrogi środowisku. Władze i UE powinny go natychmiast zakazać. Wtedy znacznie ograniczylibyście emisję CO2 (…) To po prostu bzdury. Dobrze sobie radzimy z obecnymi systemami płatności – dodał.

Jednak 26 marca 2021 r. w wywiadzie dla norweskiej gazety „Finansavisen” Spetalen zmienił ton wypowiedzi. – Kiedy zmieniają się fakty, zmieniam się i ja – powiedział. – Spotkałem założycieli MiraiEx, Thuca i Øyvinda, dzień po nagraniu podcastu, na początku marca, i zdałem sobie sprawę, że się myliłem – wyjaśnił.

Norweska giełda kryptowalut i depozytariusz MiraiEx pod koniec 2020 roku zebrała 5 milionów koron (580 000 USD), aby jeszcze bardziej rozszerzyć swoją działalność. Oprócz inwestycji w odnoszącą sukcesy lokalną giełdę i dołączenia do jej zarządu Spetalen kupił również Bitcoiny, chociaż w mniejszej ilości niż inny norweski miliarder Kjell Inge Røkke. Ujawniając swoją inwestycję w najlepszą kryptowalutę, Spetalen powiedział: – Kiedy przeczytałem, że Kjell Inge Røkke również zajął się Bitcoinem, było to dość oczywiste. Nie mogę znieść widoku, że Røkke zarabia, a nie ja – dodał.

Røkke jest prezesem holdingu przemysłowego Aker ASA o wartości 6 miliardów dolarów, który na początku marca 2021 r. utworzył specjalną jednostkę do inwestowania w projekty i firmy w ekosystemie Bitcoin. Jednostka została początkowo skapitalizowana kwotą 500 milionów koron (~ 58,6 miliona dolarów) i planuje zachować wszystkie swoje płynne aktywa, które można zainwestować w Bitcoin. Niedawno ujawniono również, że norweski rządowy fundusz emerytalny o wartości 1 biliona dolarów, znany również jako fundusz naftowy i największy na świecie suwerenny fundusz majątkowy, pośrednio posiada prawie 600 bitcoinów poprzez swoje udziały inwestycyjne.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0