BSDEX uruchamia aplikację mobilną do handlu kryptowalutami

Boerse Stuttgart Digital Exchange, pierwszy w Niemczech regulowany system obrotu aktywami kryptograficznymi, uruchomił mobilną aplikację transakcyjną na iOS i Androida, która obsługuje cztery kryptowaluty.

Użytkownicy aplikacji będą mogli handlować Bitcoinem (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) i XRP.

Jako system obrotu aktywami cyfrowymi, który spełnia wymogi regulacyjne niemieckiej ustawy o bankowości, BSDEX był pionierem w zakresie upowszechniania kryptowalut w Niemczech. Wcześniej inwestorzy mieli dostęp do wcześniejszej aplikacji do handlu kryptowalutami o nazwie Bison, która została po raz pierwszy uruchomiona w 2019 roku.

Ponad 20 000 użytkowników korzysta obecnie z BSDEX, obsługiwanego przez Baden-Wuerttembergische Wertpapierborse GmbH – tego samego operatora, który prowadzi publiczną giełdę w Stuttgarcie. W pełni regulowana giełda ma trzech instytucjonalnych uczestników służących jako jej dostawcy płynności: są to spółka zależna Boerse Stuttgart GmbH EUWAX AG, Bankhaus Scheich i Crypto Broker AG.

Jeśli chodzi o ustalenia dotyczące powiernictwa, spółka zależna Boerse Stuttgart Digital Ventures GmbH, Blocknox GmbH, przechowuje aktywa klientów BSDEX na zasadzie escrow. Jeśli chodzi o handel, system pobiera opłaty, które różnią się w zależności od różnych rodzajów zleceń.

Maximilian von Wallenberg, CEO operatora technicznego BSDEX, Boerse Stuttgart Digital Exchange GmbH, powiedział, że decyzja o zapewnieniu wygodnej opcji handlu dla użytkowników smartfonów została podjęta w odpowiedzi na potrzeby inwestorów. – Widzimy ogromne zapotrzebowanie klientów na niezawodny i przejrzysty niemiecki system handlu Bitcoinem i Ethereum. Znajduje to również odzwierciedlenie w wolumenie obrotu na BSDEX, który przekroczył obecnie 1 miliard euro od czasu naszego wejścia na rynek – dodał.

Aplikacja umożliwi użytkownikom przeglądanie ich zasobów kryptograficznych, śledzenie wykresów kryptowalut oraz dostęp do podstawowych i zaawansowanych typów zamówień, podobnie jak wersja na komputery stacjonarne.

Przypomnijmy, że na szerszym rynku aplikacji kryptograficznych amerykańska giełda Coinbase osiągnęła ostatnio kamień milowy i stała się najpopularniejszą aplikacją w Apple App Store w kraju – wyprzedzając TikTok, YouTube, Facebook, Instagram i aplikację handlową Robinhood.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0