BSDEX uruchamia aplikację mobilną do handlu kryptowalutami

1 czerwca 2021

Boerse Stuttgart Digital Exchange, pierwszy w Niemczech regulowany system obrotu aktywami kryptograficznymi, uruchomił mobilną aplikację transakcyjną na iOS i Androida, która obsługuje cztery kryptowaluty.

Użytkownicy aplikacji będą mogli handlować Bitcoinem (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) i XRP.

Jako system obrotu aktywami cyfrowymi, który spełnia wymogi regulacyjne niemieckiej ustawy o bankowości, BSDEX był pionierem w zakresie upowszechniania kryptowalut w Niemczech. Wcześniej inwestorzy mieli dostęp do wcześniejszej aplikacji do handlu kryptowalutami o nazwie Bison, która została po raz pierwszy uruchomiona w 2019 roku.

Ponad 20 000 użytkowników korzysta obecnie z BSDEX, obsługiwanego przez Baden-Wuerttembergische Wertpapierborse GmbH – tego samego operatora, który prowadzi publiczną giełdę w Stuttgarcie. W pełni regulowana giełda ma trzech instytucjonalnych uczestników służących jako jej dostawcy płynności: są to spółka zależna Boerse Stuttgart GmbH EUWAX AG, Bankhaus Scheich i Crypto Broker AG.

Jeśli chodzi o ustalenia dotyczące powiernictwa, spółka zależna Boerse Stuttgart Digital Ventures GmbH, Blocknox GmbH, przechowuje aktywa klientów BSDEX na zasadzie escrow. Jeśli chodzi o handel, system pobiera opłaty, które różnią się w zależności od różnych rodzajów zleceń.

Maximilian von Wallenberg, CEO operatora technicznego BSDEX, Boerse Stuttgart Digital Exchange GmbH, powiedział, że decyzja o zapewnieniu wygodnej opcji handlu dla użytkowników smartfonów została podjęta w odpowiedzi na potrzeby inwestorów. – Widzimy ogromne zapotrzebowanie klientów na niezawodny i przejrzysty niemiecki system handlu Bitcoinem i Ethereum. Znajduje to również odzwierciedlenie w wolumenie obrotu na BSDEX, który przekroczył obecnie 1 miliard euro od czasu naszego wejścia na rynek – dodał.

Aplikacja umożliwi użytkownikom przeglądanie ich zasobów kryptograficznych, śledzenie wykresów kryptowalut oraz dostęp do podstawowych i zaawansowanych typów zamówień, podobnie jak wersja na komputery stacjonarne.

Przypomnijmy, że na szerszym rynku aplikacji kryptograficznych amerykańska giełda Coinbase osiągnęła ostatnio kamień milowy i stała się najpopularniejszą aplikacją w Apple App Store w kraju – wyprzedzając TikTok, YouTube, Facebook, Instagram i aplikację handlową Robinhood.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0