Nowy samochód elektryczny kopie kryptowaluty

2 czerwca 2021

Kanadyjski producent lekkich pojazdów elektrycznych Daymak poinformował o stworzeniu samochodu elektrycznego, który może wydobywać Bitcoiny i inne kryptowaluty podczas postoju.

Zgodnie z zapowiedzią firmy z 1 czerwca 2021 r., samochód elektryczny „Spiritus” ma wejść na rynek w 2023 roku i będzie wyposażony w „wiodący w branży procesor graficzny w stosunku ceny do zysku w wydobyciu”.

„Daymak Spiritus to pierwszy samochód w historii ze sprzętem do kopania i technologią kryptowalut zaprogramowaną w interfejsie użytkownika” – czytamy w komunikacie. „Każdy Spiritus będzie przyjaznym dla środowiska węzłem do wydobywania kryptowalut, który obejmie sprzęt do kopania Daymak Nebular, portfel kryptograficzny Nebular i możliwości ładowania słonecznego” – poinformowano.

Producent zapewnia, że w przeciwieństwie do innych pojazdów, Spiritus nie będzie słabnącym aktywem. „Podczas gdy większość pojazdów traci na wartości, gdy stoją w garażu, Nebula Miner zarobi pieniądze, gdy Twój Spiritus będzie zaparkowany” – napisano w komunikacie.

Firma poinformowała również, że aplikacja Nebula Wallet będzie oferować funkcje stakowania dla kierowców i obsługiwać Bitcoin, Ethereum, Doge, Cardano i inne kryptowaluty.

Daymak przyjmuje już zamówienia w przedsprzedaży na samochód i akceptuje płatności kryptograficzne w Doge, Ethereum, Cardano i Bitcoin, a także „współpracuje z różnymi giełdami, aby oferować płatności leasingowe za pośrednictwem kryptowalut”. Spiritus jest dostępny w wersji „deluxe” w cenie 19 995 dolarów i w modelu „ultimate” w cenie 149 000 dolarów. Wygląda na to, że modele różnią się między sobą tylko osiągami, takimi jak prędkość maksymalna i żywotność baterii, oraz dodatkowymi funkcjami bezprzewodowego ładowania i niestandardowego malowania — a nie możliwościami sprzętu do wydobywania.

To nie pierwszy raz, kiedy samochód został wyposażony w sprzęt do kopania kryptowalut. W styczniu 2021 r. entuzjasta kryptowalut Simon Bryne zainstalował przenośną platformę do kopania w swoim hybrydowym pojeździe BMW i8. W tamtym czasie samochód Bryne’a był w stanie generować 122 000 dolarów zysku rocznie.

– Wyobrażamy sobie przyszłość, w której opłaty za autostrady, parking i zamówienie drive-thru będą opłacane bezpośrednio za pomocą kryptowalut. Twoje rachunki online i Twoja bankowość mogą być obsługiwane za pośrednictwem tej samej platformy oprogramowania opłacanej w krypto – powiedział Aldo Baiocchi, prezes firmy Daymak.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0